Warsztaty krawieckie czy fotograficzne, a może ekspedycja na Marsa? Luty w DK Praga cz.2

Druga połowa lutego będzie twórcza. Będziecie mieli okazję uszyć poszewki na poduszki według własnego projektu, spróbujecie swoich sił w czarno-białej fotografii ulicznej, a niektórzy wybiorą się na Marsa… Zapewniamy Was jednak, że to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Dom Kultury Praga.

Najbliższa „Sobota w Domu Cool…tury” będzie upłynie pod hasłem rękodzielnictwa oraz… wyprawy na Marsa.

Już 10 lutego zapraszamy Was na Warsztaty Krawieckie, które rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do 14.00. Spotkanie będzie okazją do rozpoczęcia przygody z szyciem. Pod okiem instruktorki z Warszawa Szyje uczestnicy będą mieli okazję twórczo podejść do tematu poszewki na poduszkę. Wszycie zamka, zdobienie tkaniny aplikacjami – to wszystko i jeszcze więcej odnajdziecie podczas czterogodzinnych warsztatów. Koszt: 50 zł, wpłata do 7 lutego, zapisy: online przez www.dkpraga.pl.

Ta sama sobota o godz. 12:00 przeniesie uczestników na czwartą planetę Układu Słonecznego. Ekspedycja na Marsa będzie możliwa za sprawą Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Naukowcy i entuzjaści tematu zapraszają na rodzinny pokaz multimedialny rodziców z dziećmi między 7 a 12 r.ż. Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej. Udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl.

Niedziela, 18 lutego, to dzień poświęcony muzyce. Muzyczna niedziela to cykliczne koncerty rodzinne przeznaczone dla dzieci oraz ich bliskich. Tym razem usłyszycie niezwykły duet: saksofon i akordeon. O godzinie 12.00 dzieci będą miały okazję zobaczyć z bliska instrumenty, poznać ich historię oraz zapoznać się z utworami z różnych epok, stylów i rejonów świata. Spotkanie poprowadzi Ewa Jurkiewicz. Wstęp wolny.

W lutym odbędzie się również Praskie Spotkanie z Gwiazdą, czyli wydarzenie będące częścią 15-letniego cyklu spotkań z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, podróżnikami, sportowcami, osobowościami ze świata kultury i mediów. Do tej pory DK Praga gościł prawie 200 osób, m.in. Gustawa Holoubka, Ninę Andrycz, Jerzego Stuhra, Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Stanisławę Celińską.

Spotkania mają charakter otwartej rozmowy z udziałem publiczności.

Prowadzenie: Radosław Mróz – dziennikarz radiowy i telewizyjny. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 lutego, o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Miesiąc możemy zaś zakończyć z aparatem fotograficznym w dłoni. 24 lutego, między godziną 10.00 a 13.00, odbędą się Warsztaty Fotograficzne Pstryk, tym razem spotkanie zatytułowane „Warszawa w czerni i bieli.” „Kolor zadomowił się w fotografii na dobre w II połowie ubiegłego stulecia. Zachłysnęliśmy się nim na dobre i trochę zapomnieliśmy o tym, iż korzenie fotografii są czarno-białe… Na szczęście fotografia monochromatyczna wraca do łask. Podczas lutowego spotkania spróbujemy swoich sił w ulicznej fotografii czarno-białej. Przekonamy się, czy fotoreportaż najlepiej wychodzi zoomem czy obiektywem stałoogniskowym. Porozmawiamy o tym, jak wykorzystać dostępny sprzęt i skupić się na uchwyceniu momentu…”

A co wybierzecie z oferty Domu Kultury Praga, zależy tylko od Was. Serdecznie zapraszamy.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *