Spacer nowym tunelem II linii metra. Praga coraz bliżej Targówka

W poniedziałek władze miasta przeszły nowym, nieukończonym jeszcze tunelem II linii metra. Stan surowy inwestycji nie zraził prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej zastępczyni Renaty Kaznowskiej do odbycia spaceru.

Goście na budowie II stacji metra wyruszyli ze stacji Targówek i tunelem dotarli do stacji Szwedzka. Wyraźnie widać, że firma Astaldi, odpowiedzialna za wykonanie prac, wkracza aktualnie w fazę robót wykończeniowych. Pomieszczenia techniczne na terenie przyszłego metra są murowane, wykonawca kładzie tynki i pierwsze instalacje.

Fot. Metro Warszawskie

Fot. Metro Warszawskie

Prezydent Warszawy bacznie obserwowała efekty dotychczasowych prac. – Widać wyraźnie, gdzie jest stacja, gdzie jest peron, gdzie będzie jeździł pociąg, bo przeszliśmy tunelem. Wszystko jest w stanie surowym – mówiła dziennikarzom – Przeszliśmy 600 metrów. Mam nadzieję, że w roku 2019 pojedziemy, czyli już wkrótce. Przynajmniej, jeżeli chodzi o część praską. –

Zgodnie z przewidywaniami Jerzego Lejka prezesa Metra Warszawskiego prace przy budowie II linii metra na prawym brzegu powinny zostać ukończone w drugiej połowie 2019 roku.

 

Fot. Urząd  Miasta Warszawa

 

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *