Integracyjny plac zabaw na Pradze-Północ. Nowy projekt w Budżecie Partycypacyjnym 2019

Wśród tegorocznych pomysłów zgłoszonych do Budżetu Partycypacyjnego uwagę zwraca ten zatytułowany „Doposażenie placu zabaw w Parku Praskim w urządzenia przystosowane dla dzieci niepełnosprawnych.” Projekt stworzenia miejsca integrującego dzieci zdrowe z dziećmi z niepełnosprawnościami jest na etapie weryfikacji. Urzędnicy sprawdzą m.in. możliwość jego realizacji we wskazanym miejscu. Jeśli przejdzie to urzędnicze sito, wówczas będziemy mogli na niego zagłosować już w czerwcu.

Nasza dzielnica cieszy się kilkoma ładnymi placami zabaw, jednak żaden z nich nie spełnia oczekiwań dzieci z niepełnosprawnościami. Dysfunkcje ruchowe sprawiają, że osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub przy użyciu kul są wykluczone z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Projekt autorstwa Piotra Stryczyńskiego zakłada doposażenie placu zabaw w Parku Praskim w urządzenia, umożliwiające zintegrowaną zabawę wszystkich dzieci.

Dzięki realizacji pomysłu plac zabaw w Parku Praskim zyskałby karuzelę, z której skorzystać mogłyby dwie osoby na wózkach inwalidzkich lub cztery bez dodatkowego wyposażenia oraz zestaw integracyjny, wyposażony w tablice umożliwiające wspólną zabawę wszystkich użytkowników placu.

Szacowany koszt realizacji projektu wynosi 95 000 zł. Dodatkowe koszty eksploatacji to 2500 zł rocznie, przy czym przeznaczone byłyby one na naprawy, których nie obejmuje gwarancja urządzeń.

Jeśli chcielibyście zasugerować zmiany w projekcie, spytać o konkretne sprawy dotyczące szczegółów pomysłu czy poznać dokładny kosztorys, będziecie mieli okazję wziąć udział w dyskusji. Między 26 lutego a 18 marca br. odbywać się będą spotkania dyskusyjne w dzielnicach, na których przedstawione zostaną projekty, które przeszły etap weryfikacyjny.

Trzymamy kciuki za projekt integracyjnego placu zabaw w Parku Praskim.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *