Pełna kultura, czyli „Czar Wiednia” na Pradze-Północ

Jeśli macie ochotę rozsmakować się w muzycznym widowisku, innym niż alternatywny performance czy spektakl dramatyczny, serdecznie zapraszamy Was na spotkanie z operetką, łączącą w sobie melodyjną muzykę oraz pełną komedii akcję. Razem z artystami operetkowymi oraz Domem Kultury Praga zapraszamy Was na koncert zatytułowany „Czar Wiednia”.

Operetka będąca formą muzycznego widowiska to spektakl o charakterze komediowym, który łączy w sobie lekką, melodyjną muzykę oraz wartką akcję. Trzonem spektaklu są partie wokalne, instrumentalne i taneczne przeplatane niemuzycznymi fragmentami np. monologami. Jednakże to właśnie ze względu na arie, duety czy śpiew chóralny operetka cieszy się ogromnym powodzeniem wśród melomanów. Co ważne, zadowoleni będą nie tylko fani śpiewu operowego, ale również lubujący się w lekkiej, romantycznej fabule sztuk teatralnych. Komediowy charakter sztuki, żartobliwe perypetie bohaterów i optymistyczne zakończenie historii to cechy, które przyciągają widzów, dlatego mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do Domu Kultury Praga, w którym już jutro 23 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się muzyczne widowisko „Czar Wiednia”.

Tym razem wywodząca się z angielskich oper balladowych muzyczna uczta będzie podróżą przez największe przeboje operetkowe – arie, duety i piosenki kompozytorów związanych z Wiedniem – rodzina Straussów, Lehar, Kalman, Sieczyński, Grothe, Stoltz. Usłyszycie sopran koloraturowy Grażyny Mądroch – uczennicy i pierwszej dyplomantki znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego „Słowika Warszawy”. Artystka śpiewała w Teatrze Wielkim w Warszawie, Operze Kameralnej, Operze Bydgoskiej. Od dwudziestu lat związana z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie z oper Mozarta.

W sali koncertowej Domu Kultury Pragi usłyszycie również tenor Jana Zakrzewskiego – śpiewaka operowego i operetkowego, znanego z występów w Państwowej Operze we Wrocławiu oraz w teatrach w Polsce i za granicą. Występom akompaniował będzie na fortepianie Adam Sychowski, który m.in. nieprzerwanie od 1997 roku realizuje koncerty edukacyjne Filharmonii Narodowej.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *