Tropami krokodyli z Babcią i Dziadkiem. Warszawski Ogród Zoologiczny zaprasza

Spacer po Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym może być doskonałą okazją do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Herpetarium, a chcielibyście zobaczyć m.in. pokaz karmienia krokodyli, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ZOO.

Już 21 stycznia zapraszamy Was w towarzystwie Babć i Dziadków do uczczenia ich święta na terenie warszawskiego ZOO. W niedzielę o godzinie 11.00 odbędzie się po raz pierwszy w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym pokaz karmienia krokodyli i warana. Specjalnie na ten dzień pracownicy ZOO przygotują krokodylo-waranie przysmaki, abyście mogli zobaczyć „gady w akcji”.

Każdy, kto wybierze się na Dzień Babci i Dziadka do ZOO, będzie mógł wziąć udział w grze terenowej po Herpetarium. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody. Wizyta w ogrodzie to również okazja do lepszego poznania gadów: Witusia, Milusi oraz Dwójki wraz z najstarszym mieszkańcem ZOO – Fredkiem. Będziecie mogli posłuchać i porozmawiać z Mateuszem – opiekunem gadów, uwielbiającym swoich „dużych i niebezpiecznych” podopiecznych. Mateusz opowie o tym, co lubią bardzo zębaci milusińscy, jakie mają charaktery, czy faktycznie są groźni i jak trafili do Warszawskiego ZOO. Ponadto wszyscy odważni będą mogli zaprzyjaźnić się z wężem boa, lancetogłowem mlecznym, żółwiami i jaszczurkami.

Pracownicy Herpetarium przybliżą tajemnice hodowli domowej gadów, czyli zwierzaków, które w odpowiednich warunkach mogą żyć bardzo długo i doczekać się wielu wnuków.

Jeśli zatem macie ochotę oryginalnie, ciekawie i trochę drapieżnie spędzić czas z Babcią i Dziadkiem, serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty. Do udziału w wydarzeniu upoważnia bilet wstępu do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Przypominamy, że do końca lutego za bilet normalny zapłacimy 15 zł, z kartą warszawiaka jedynie 12 zł, bilet ulgowy kosztuje 10 zł, a dzieci do lat trzech oraz osoby po 70 r.ż. spacerują po ZOO bezpłatnie. Pełen cennik dostępny jest tu.

Ogród Zoologiczny w styczniu otwarty jest w godzinach 9.00 – 15.30, ostanie wejście o godz. 14.30. Po spacerze na świeżym powietrzu można ogrzać się w pawilonach, których na terenie ZOO jest 10. W 3 z nich znajdują się automaty z ciepłymi napojami, a w Słoniarni działa całoroczny bar Tembo.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *