Praskie Spotkania z Gwiazdą – Magdalena Lamparska, nadzieja polskiego kina i teatru napisała książkę o Poli Negri

Grała u boku Jessiki Chastain i Stephena Baldwina. Gra w Teatrze Narodowym, w Teatrze Kwadrat oraz w Teatrze Polonia. Magdalena Lamparska znana szerszej publiczności z telewizyjnego serialu „39 i pół” czy z kinowych hitów, takich jak „Porady na zdrady” oraz „Listy do M.2″ odwiedzi Dom Kultury Praga. Maciej Mróz wypyta artystkę o najbliższe plany aktorskie oraz intrygujący debiut pisarski.

Nie wszyscy wiedzą, że Magdalena Lamparska, utalentowana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, zadebiutowała ostatnio w roli autorki książki o Poli Negri zatytułowanej „Wszystko albo nic. #Jak Pola Negri”. O jej debiut pisarski oraz najbliższe plany związane z kinem i teatrem zapyta 16 stycznia o godz. 18:00 w Domu Kultury Praga Radosław Mróz.

Magdalena Lamparska pochodzi ze Słupska. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, nazywana jest „jedną z piękniejszych i utalentowanych aktorek telewizyjnych, filmowych i teatralnych młodego pokolenia.” Już na drugim roku studiów zadebiutowała na ekranie telewizyjnym w serialu ”39 i pół” wcielając się w role Marty, dziewczyny głównego bohatera. Zagrała gościnnie w serialu „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”, „O mnie się nie martw”, „Hotel 52”.

Na dużym ekranie zadebiutowała w pięknym i przejmującym filmie Michała Kwiecińskiego „Jutro idziemy do kina” wcielając się w rolę Małgosi. Później były epizody w filmie „Big love” w reż. B.Białowąs , w filmie Pawła Borowskiego „Zero” oraz w etiudzie „Możesz być kim chcesz”. Jednak największym sukcesem była główna rola w polsko-rosyjskiej produkcji „Tylko nie teraz” w reż. W. Pendrakowskiego. U boku Domagarowa i D.Olbrychskiegio stworzyła kreację, która została doceniona i nagrodzona na prestiżowych filmowych festiwalach w Petersburgu i Moskwie.

Magdalena Lamparska jest również aktorką Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zadebiutowała rolą Aliny w przedstawieniu „Balladyna” w reż. A. Tyszkiewicza. Można ją również zobaczyć w Teatrze Kwadrat w sztukach: „Ślub doskonały” i „Berek czyli upiór w moherze”, „Klaps! 50 twarzy Greya” w reż. J. Weigerbera w Teatrze Polonia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jej rola w filmie „Listy do M.2″, który swoją premierę miał pod koniec ubiegłego roku.

Aktorka od lat dzieli swój czas między Polską a Ameryką, co ostatnio przełożyło się również na jej karierę zawodową. U boku tak elektryzujących gwiazd, jak Jessica Chastain i Daniel Brühl zagrała w dramacie o II wojnie światowej „The Zookeeper’s Wife” Nowozelandki Niki Caro, nominowanej do canneńskiej Złotej Palmy. Ze Stephenem Baldwinem, znanym chociażby z „Urodzony 4 lipca”, zagrała w komedii „No Panic with a Hint of Hysteria” Tomasza Szafrańskiego. Jej talent komediowy mogliśmy również podziwiać w „Kochaj” Marty Plucińskiej czy filmie „Porady na Zdrady”.

Wierzy, że jeśli chce się być lepszym, trzeba ćwiczyć i ciągle się uczyć. Dlatego po skończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie wciąż podróżuje po całym świecie, kształcąc swój warsztat aktorski, wokalny i taneczny. Obecnie uczy się w prestiżowym studiu aktorskim Ivany Chubbuck w Los Angeles. Dla Magdaleny Lamparskiej aktorstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim ogromna pasja.

Jeśli macie ochotę przekonać się, co skłoniło aktorkę do napisania książki, serdecznie zachęcamy do przybycia już jutro na godzinę 18.00 do Domu Kultury Praga (ul. B. Sawinkowa 2 / dawniej Dąbrowszczaków). Wstęp wolny.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *