Centrum Kreatywności Nowa Praga. Ruszył konkurs na nowe oblicze Pragi

Ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczno-budowlaną zespołu budynków przy ul. Targowej 80 i ul. Inżynierskiej 3. Centrum Kreatywności Nowa Praga, które powstanie w tym miejscu, to inwestycja realizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Przed nami rewitalizacji Pragi ciąg dalszy. Miasto czeka na pomysły, które umożliwią stworzenie Centrum Kreatywności Nowa Praga – miejsca tożsamego z opisywanym przez nas Centrum Kreatywności powstałym przy ul. Targowej 56.

Do 18 stycznia 2018 r. można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na koncepcję architektoniczno-budowlaną budynków przy ulicach Targowej 80 i Inżynierskiej 3. Pomysły oceniać będzie komisja konkursowa z architektem Tomaszem Koniorem na czele. Łączna kwota przeznaczona dla zwycięzców tego konkursu to 115 tys. zł. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 50 tys. zł (I nagroda), kolejni zwycięzcy – 35 tys. zł (II nagroda) i 20 tys. zł (III nagroda). Organizatorzy przewidzieli również dwa wyróżnienia – każde w wysokości 5 tys. zł. Zgodnie z regulaminem prace będzie można składać do 21 maja 2018 r., a rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić do końca lipca 2018 r.

Jakie będzie Centrum Kreatywności Nowa Praga?

Centrum ma rozwijać potencjał praskiej kultury i sztuki i stwarzać możliwości rozwoju mieszkańcom. W kamienicach, które zostaną zrewitalizowane w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014–2020, powinny powstać pracownie, sale konferencyjne, klubokawiarnia, miejsca do warsztatów i społecznych przedsięwzięć. To właśnie tam odbywać się będą eventy, wystawy, ludzie będą pracować i tworzyć. Nie można również zapomnieć o zaprojektowaniu podwórek, na których dzieci i dorośli będą odpoczywać. Zgodnie z założeniami nie zabraknie zieleni, małej architektury oraz stref do aktywnego wypoczynku.

Centrum to ogromna inwestycja, łącznie ok. 3500 m² powierzchni zyska nowe przeznaczenie. Warto, by wygrał projekt, który najpełniej uwzględni wszystkie założenia rewitalizowanego obiektu.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *