Koncertowa Praga. Swing i etno-rock

Po świątecznym lenistwie warto łagodnie wprowadzić się w stan gotowości na przyjęcie Nowego Roku. Przed nami jeszcze sylwestrowa zabawa, ale zanim przywdziejemy cekinowe sukienki, otoczymy się boa z jaskrawych piór czy wrzucimy na grzbiet nonszalanckie garnitury w tenis, warto zawitać na Ząbkowską, by posłuchać dobrej muzyki. Swing i etno-rock – przekonajcie się sami, co Wam w duszy gra.

Koncertowa Praga to Praga różnorodna. Muzyka, która kryje się w klubach warszawskich kamienic jest zróżnicowana i dlatego przyciąga tak kolorową publiczność. Począwszy od fanów ciężkiego rocka po klimatyczne, bluesowe wariacje, każdy meloman znajdzie coś dla siebie na muzycznej mapie naszej dzielnicy.

Tym razem zapraszamy Was do klubu „W Oparach Absurdu”, w którym 29 i 30 grudnia zaprawicie się w bojach przed sylwestrowym szaleństwem.

29 grudnia 2017, piątek

Pierwsza propozycja to wieczór etno-rockowy z zespołem Mordorsi. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.30.

Mordorsi – grupa, określana mianem śmiałków, która stworzyła arsenał humorystycznych autorskich piosenek o miłości, o życiu, o korpo, o jedzeniu, o wszystkim! Są prekursorami nurtu etno-korpo-rocka. Opracowali również liczne covery we własnych, oryginalnych aranżacjach. To wszystko przy akompaniamencie dziesiątek gitar, cajonów, harmonijek, wiolonczeli, saksofonów i innych magicznych instrumentów.

Skład zespołu:

Jaime Gibson – saksofon

Mike Majer – wokal

Hubert Mikulicz – cajon/gitara/harmonijka

Michał Rudziński – wiolonczela

Paweł Warchoł – gitara

Liczne występy Mordorsów można było zobaczyć i usłyszeć w takich miejscach jak: Klub Harenda, VooDoo Club, W Oparach Absurdu, La Boheme, Klub Makulatura, Centrum Zarządzania Światem, Zakład Mięsny, Cynamon&Kardamon, Klub no22.

Zespół awansował do półfinałów ogólnoświatowego EMERGENZA Festival, które odbędą się w marcu 2018 roku.

30 grudnia 2017, sobota

Drugą propozycją jest wieczór swingowy z zespołem Cafe Noir Trio, który odbędzie się również przy Ząbkowskiej 6 o godzinie 21.30.

Cafe Noir Trio to pasjonaci muzyki Jazz Manouche. Trio uformowało się latem 2016 roku, gdy do współpracujących na innej płaszczyźnie Mariusza i Karola podszedł Pierre i zaproponował jam. Szybko okazało się, że panowie nadają na tych samych falach i od tego czasu grają niemalże co tydzień.

Jak sami o sobie mówią: „Muzyka jest dla nas środkiem komunikacji, rozrywką, dyskusją, nieodzownym elementem życia towarzyskiego. Kameralna, nieinwazyjna, roztaczająca się w przestrzeni niczym tytoniowy dym, nastawiona na indywidualizm daje nam dużo wolności i pola do wyrazu. Każde wykonanie jest inne, nie ma dwóch tych samych chwil, kierujemy się aktualnymi emocjami. Śladami naszych idoli z Europy zachodniej, na czele których stoi ojciec owego gatunku – Django Reinhardt, niesiemy słuchaczom radość, chęć do życia, relaksacyjny nastrój i oczywiście – swing!”.

Wstęp na koncerty jest wolny.

Serdecznie zapraszamy.

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *