Nowe szyldy na warszawskiej Pradze – nowy krajobraz miasta. Jest ładnie i z charakterem

Nowymi szyldami może się pochwalić dziesięć punktów rzemieślniczych na warszawskiej Pradze. Tapicer, zegarmistrz, optyk, fryzjer – to tylko niektóre zakłady, w których zobaczycie nowe witryny oraz odmienione wejścia

W minioną niedzielę na Pradze-Północ odbył się spacer kuratorski, wieńczący projekt „re:design 4”. Przybyli na spotkanie mogli przyjrzeć się efektowi projektu propagującego m.in. dobre praktyki w zakresie przyjaznej miastu reklamie. Za niepowtarzalny charakter szyldów odpowiada Stowarzyszenie Traffic Design z Gdyni, które na zlecenie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy wprowadziło zmiany w designerskiej tkance Pragi w ramach programu „Na_prawa_Warszawa”.

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

To, że szyldy mogą zdobić lub szpecić miejską przestrzeń, nikogo nie dziwi. To, że mają wpływ na nasze samopoczucie, zdaje się dla niektórych zaskoczeniem. Szyld to wizytówka miejsca, to często prawdziwa zapowiedź tego, z jakim produktem lub usługą będziemy mieć do czynienia. Czy wybierając produkt ładnie opakowany, gwarantujemy sobie najwyższą jakość? Niestety nie, ale w przypadku praskich rzemieślników, którzy od wielu pokoleń prowadzą swoje zakłady, wiemy, że gdyby nie wysoka jakość ich usług, nie cieszyliby się zaufaniem długoletnich, stałych klientów. Dlaczego więc nie pomóc im w podkreśleniu tej jakości, wydobyciu potencjału miejsca, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru spójnego z historią dzielnicy?

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

Estetyczna zmiana wizerunku punktów rzemieślniczych objęła swoim zasięgiem unikatowy krój liter na szyldach i witrynach. Inicjatywa objęła lokale działające przy ulicach: Ząbkowskiej 11, Wileńskiej 21 i 31, Stalowej 14 i 15, Szwedzkiej 7 oraz 11 Listopada 12.

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

 

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

Co myślicie o nowej estetyce? Czy podoba się Wam inicjatywa, która odmieniła wieloletni wizerunek tych miejsc? Zapraszamy do dyskusji.

JK

Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *