Grudzień w Domu Kultury Praga. Bezpłatna oferta kulturalna

Przedświąteczny pośpiech wystarczy, by wyjątkowy moment w roku, który wymaga refleksji, zniknął pod natłokiem obowiązków. Zachęcamy Was do znalezienia czasu przed Świętami. Skorzystajcie z oferty kulturalnej Domu Kultury Praga, aby wstrzymać przedświąteczną gorączkę i celebrować to, co jest naprawdę ważne.

Bardzo chętnie zaglądamy do Domu Kultury Praga i Was również zapraszamy do jego odwiedzenia. Poniżej przedstawiamy grudniowy repertuar kulturalny. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na niektóre obowiązują zapisy.

13 grudnia 2017 / Środa / 18:00 – Wystawa „Choinka z naszych marzeń”, Klubokawiarnia „Życie jest fajne”.

Wernisaż wystawy prac ceramicznych autorów z niepełnosprawnościami: Agnieszki Miareczko, Magdy Dębińskiej, Darka Tulika i Mirka Serafina. Praca wykonana z materiałów ceramicznych przedstawia tradycyjną świąteczną choinkę składającą się z najgorętszych pragnień i marzeń twórców: tęsknotą za dalekimi podróżami, za obcowaniem z naturą i zwykłymi rzeczami codziennego użytku, jak buciki, rękawiczki, instrumenty muzyczne wykonanymi w formie figurek i ozdobnych detali dekoracyjnych – wszystko pod czuwającymi sercami glinianych aniołów. Praca powstała w pracowni DK Praga we współpracy z prowadzącym zajęcia instruktorem artystą ceramikiem Beatą Popiel. Wystawa potrwa od 13 grudnia do końca stycznia 2018 r.

14 grudnia 2017 / Czwartek / 17.00 – Wernisaż – Psychogeograficzne warsztaty komiksowe, Muzeum Warszawskiej Pragi

Finał projektu. W październiku i w listopadzie bieżącego roku Dom Kultury Praga i Dzika Strona Wisły przeprowadziły cykl zajęć komiksowych o Pradze dla dzieci i młodzieży. Komiks zszedł podczas warsztatów na drugi plan i uczestnicy mieli okazję budować tekturowe miasta, zasiedlać wielkie, papierowe osiedle, tworzyć figurki i rysować swoje ulubione praskie miejsca. Inspiracji do kolejnych działań dostarczali historyczka i urbanistka Ewa Ziajkowska oraz scenarzysta i rysownik Daniel Chmielewski. Zapraszamy na wernisaż powstałych prac. Zapraszamy do zapoznania się z owocem tych działań, ale również do przyjrzenia się procesowi. Jak możemy zachęcić najmłodszych do poznawania swojej dzielnicy? Co się dzieje, gdy oddamy im głos, a nie narzucimy zadania do wykonania? Czy wiedza urbanistyczna i historyczna zostaje wchłonięta w działania plastyczne i twórczo przetworzona? Wystawa nie tylko dostarczy odpowiedzi, ale i zainspiruje do kolejnych pytań. Podsumowanie projektu i otwarcie wystawy: 16 grudnia, godz. 12.00. Sfinansowano z Funduszu Animacji WPEK.

15 grudnia 2017 / Piątek / 18:00 – Koncert Chóru Tonika, DK Praga

Koncert wieńczący projekt The Best of TONIKA, dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury, w ramach którego Chór Tonika nagrał materiał na płytę. Tonika działa od 12 lat pod kierunkiem Teodozji Sadowskiej, obecnie skupiając ponad 20 osób w wieku „senioralnym”. W przeglądach i konkursach artystycznych seniorów zespół zajmuje czołowe miejsca. Do tej pory wykonał ponad 200 koncertów w instytucjach kulturalnych na terenie całego kraju. W ich programie można odnaleźć utwory od muzyki klasycznej po piosenki biesiadne.

16 grudnia 2017 / Sobota / 12:00 – Pokaz Naukowy – Jak dzieci świętują Boże Narodzenie?, DK Praga

Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego i Fundacji Edukacji Międzykulturowej o zwyczajach świątecznych w różnych krajach, poświęcony interesującym, a często w Polsce nieznanym zwyczajom, zabawom i obrzędom, w których uczestniczą dzieci z różnych kultur. Propozycja dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat i ich rodziców. Udział bezpłatny – zapisy.

16 grudnia 2017 / Sobota / 12:00 – Rodzinne warsztaty świąteczne – Powiedziały Anioły, DK Praga

Tydzień przed świętami DK Praga zaprasza całe rodziny do wspólnego przygotowania ręcznie robionych świątecznych upominków, ozdób choinkowych, kartek świątecznych, elementów wystroju stołu. Te niepowtarzalne prace sprawią, że święta w tym roku będą wyjątkowo…artystyczne.

19 grudnia 2017 / Wtorek / 18:00 – Praskie Spotkania z Gwiazdą – Beata Tadla, DK Praga

Gościem najbliższego Praskiego Spotkania z Gwiazdą będzie dziennikarka Beata Tadla.

Absolwentka Kulturoznawstwa oraz Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studiów podyplomowych w zakresie kształcenia głosu i mowy na Uniwersytecie SWPS. Od 1991 roku związana z mediami, najpierw radiem, a potem telewizją. W TVN gospodyni m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP Wiadomości oraz programów publicystycznych. Obecnie w Telewizji Nowa. Autorka czterech książek: „Pokolenie ’89. Dzieci PRL w wolnej Polsce”, „Kto pyta nie błądzi. Rozmowy wielkich i niewielkich”, „Niedziela bez Teleranka”, „Czego oczy nie widzą”. Zdobywczyni tytułu „Mistrz Mowy Polskiej” i tytułu „Najlepiej Ubrana Kobieta Mediów”. Wykładowca. Pracuje m.in. ze studentami Uniwersytetu Wrocławskiego i SWPS. Ma na koncie występy w teledyskach polskich artystów, epizody w serialach i sztukach teatralnych.

Prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

20 grudnia 2017 / Środa / 18:00 – Koncert „Śpiewajmy wesoło! Wspólne kolędowanie”, DK Praga

Tuż przed świętami DK Praga wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój, zapraszając do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i innych piosenek o tematyce świątecznej. Wystąpią m.in. Cała Praga Śpiewa, CzessBand, a także zespoły z DK Praga: SENIORiTA, dziecięcy zespół wokalny i Wesołe Mazurki z Pragi.   

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Domu Kultury Praga.

JK

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *