Bezpłatne choinki czekają. Sprawdź, jak zdobyć darmowe drzewko

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zachęcają warszawiaków do pomagania. W akcji charytatywnej na rzecz Seniorów możecie otrzymać choinkę w zamian za przyniesiony zużyty elektryczny i elektroniczny sprzęt, baterie lub odpady surowcowe. Oddaj odpady, odbierz choinkę i wspomóż Seniorów! Zobacz, jakie to proste.

Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia odbędzie się akcja zorganizowana przez Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Świąteczna Eko Pomoc polega na odwiedzeniu PSZOK-ów między godziną 10.00 a 14.00 i pozostawieniu w nich swoich śmieci. W zamian otrzymamy choinkę. Proste, prawda?

W imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców do jednego z dwóch stołecznych PSZOK-ów (przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce). Podczas wydarzenia rozdawane będą średnie jak i większe choinki w doniczkach, w zależności od wielkości i ilości przyniesionych odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, szkła opakowaniowego, papieru oraz odpadów segregowanych suchych.

 

Przelicznik kuponów na choinki w doniczkach:

2 KUPONY – 1 choinka w doniczce o wysokości od 60 cm do 100 cm;

4 KUPONY – 1 choinka w doniczce o wysokości od 100 cm do 140 cm;

 

Przelicznik odpadów na kupony:

„Elektrośmieci”

3 sztuki małego sprzętu (np. suszarka, mikser, telefon) – 1 KUPON

1 średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) – 1 KUPON

1 duży sprzęt (np. lodówka, pralka) – 2 KUPONY

 

BATERIE

50 sztuk baterii – 1 KUPON

 

SZKŁO OPAKOWANIOWE

20 sztuk szkła opakowaniowego – 1 KUPON

 

PAPIER

1 pełne pudełko – 1 KUPON

1 pudełko o wymiarach szer. 30 cm x dł. 45 cm x wys. 25 cm

 

SEGREGOWANE SUCHE

20 sztuk butelek plastikowych – 1 KUPON

20 sztuk puszek po napojach – 1 KUPON

50 sztuk nakrętek – 1 KUPON

Wydawanie kuponów odbywać się będzie wyłącznie w trakcie Wydarzenia, nie dłużej niż do godziny 13.45 w dniu 9 grudnia 2017 r. Ważne! Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 8 kuponów.

Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni komputerowej dla Seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w akcji, organizatorzy zachęcają do skorzystania z oferty komunikacji miejskiej, która udostępniła warszawiakom specjalne linie autobusowe, które dowiozą zainteresowanych do obu PSZOK-ów ze stacji metra Młociny (nr 926) i metra Wilanowska (nr 908). Opłata za przejazd jest zgodna z cennikiem biletów komunikacji miejskiej na terenie m.st. Warszawa.

 

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *