Ruszył remont Szkoły Podstawowej nr 30 przy Kawęczyńskiej

Rozpoczęły się prace budowalne na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców 1863 r. nr 30. Na czas trwania remontu uczniowie będą korzystać z budynku szkoły przy Otwockiej.

Rozpoczęły się prace budowlane na terenie Szkoły Podstawowej nr 30 mieszczącej się przy ul. Kawęczyńskiej 2. To dobra wiadomość dla wszystkich uczniów, którzy zyskają nowoczesną, bezpieczną i dobrze wyposażoną przestrzeń do nauki. Przez czas trwania modernizacji uczniowie będą kontynuować naukę w szkole przy ul. Otwockiej.

Niestety na kompleksową zmianę trzeba poczekać aż dwa lata. Tyle czasu zakłada plan remontu, obejmujący modernizację i rozbudowę przedwojennego budynku. Całość inwestycji pochłonie ponad 12,2 mln złotych.

Szkoła przy Kawęczyńskiej to budynek, który powstał ok. 1925 roku i został wybudowany na potrzeby fabryki mebli, w 1922 roku pod tym adresem zarejestrowana była firma – Handel Drzewem Budulcowym i Opałowym Szyja Mühlstein.

Pracę edukacyjną rozpoczęto przy Kawęczyńskiej 1 września 1931 roku. W latach 1931/32 w utworzonych dwóch szkołach (Szkole Powszechnej nr 15 im. Legionów 1914 oraz istniejącej do dzisiaj Szkole nr 30) uczyło się 614 uczniów, pobierających naukę w klasach I-V. W roku 1934 szkole nadano imię obecnego patrona i przez lata podejmowano próby adaptacji budynku.

Z czasem, w 2004 roku, uczniowie doczekali się powstania hali sportowej, stołówki oraz dodatkowych sal lekcyjnych. Małe kroki w przystosowaniu budynku do potrzeb szkoły zaowocowały w 2010 roku wybudowaniem na dziedzińcu placu zabaw. Przeprowadzono wówczas konieczny remont dachu. Pięć lat później część budynku została zaadaptowana na potrzeby oddziałów przedszkolnych.

Obecne prace prowadzone przez Firmę Budowlaną Wojciech Chełchowski i Usługi Remontowo Budowlane Jarosław Grzankowski obejmą swoim zasięgiem cały budynek, łącznie z obecnie nieużytkowaną częścią mieszkalną dla nauczycieli. Obiekt przejdzie generalny remont wraz z nadbudową i pod dwóch latach ponownie przyjmie uczniów.

Trzymamy kciuki za powodzenie prowadzonej inwestycji.

JK

ŹRÓDŁO FOTOGRAFII: http://www.sp30.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *