„STOP Hejtowi w Sieci” – konferencja poświęcona walce z nienawiścią

Czy spotkaliście się kiedyś z mową nienawiści? Czy braliście udział w dyskusji w sieci, podczas której zostaliście obrażeni lub zastraszeni? Czy wiecie, jak można się bronić w takiej sytuacji? Czy znacie swoje prawa? Czy macie świadomość, jakie realne kroki można podjąć, by walczyć z mową nienawiści? „STOP Hejtowi w Sieci” to konferencja, w trakcie której będziecie mogli przyjrzeć się zjawisku nienawiści z bliska, ale co więcej, wspólnie zastanowimy się nad możliwościami, jakie ma człowiek, który chce przeciwstawić się wszelkim formom hejtu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem walki z mową nienawiści do Centrum Wielokulturowego, mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej 54. „STOP Hejtowi w Sieci” to trzy panele, podczas których odbędą się warsztaty, wykład oraz spotkanie z przedstawicielami mediów, mediów społecznościowych, organizacji pozarządowych i świata nauki. Wspólnie zastanowimy się nad metodami walki z nienawiścią. Patronat Honorowy nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Konferencja rozpocznie się 22 listopada o godzinie 9.30. Jej celem jest „upowszechnienie rzetelnej informacji na temat mowy nienawiści – jej przejawów, skali, skutków, sprawców i osób, które jej doświadczają, a także prawidłowego reagowania na język nienawiści tam, gdzie on powstaje i jest najbardziej bezkarny – w mediach, w cyberprzestrzeni. I tam, gdzie najłatwiej znajduje on przełożenie na codzienność i rzeczywistą przestrzeń, na lokalne wspólnoty, na ulice.”

Wśród panelistów konferencji znaleźli się między innymi prof. Barbara Fatyga (UW ISNS), Karolina Korwin Piotrowska (TVN i TVN STYLE) i dr hab. Rafał Pankowski (Collegium Civitas/Nigdy Więcej).

Konferencji towarzyszyć będzie ośmiogodzinny warsztat edukacyjny, który odbędzie się 23 listopada w godzinach 09.00-17.00. Będzie to jednodniowe szkolenie w zakresie:

– identyfikowania,

– przeciwdziałania,

– reagowania na mowę nienawiści i język wrogości oraz przejawy radykalizacji w przestrzeni publicznej.

Nadrzędnym celem szkolenia jest wsparcie osób uczestniczących w prawidłowym reagowaniu na zjawiska radykalizacji, dyskryminacji, mowy nienawiści i języka wrogości. Do udziału w warsztacie w pierwszej kolejności rekrutowani są uczestnicy konferencji.

W przypadku obu spotkań: konferencji oraz szkolenia wymagana jest rejestracja.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

JK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *