TworzyMy we wtorki. Centrum Kreatywności Targowa zaprasza na cykl wykładów

„Każdy z nas ma przed sobą ocean możliwości. Problem polega na tym, że większość z ludzi przychodzi do tego oceanu z łyżeczką od herbaty” – słowa amerykańskiego przedsiębiorcy Jima Rohna mają uzmysłowić, jaki potencjał drzemie we wszystkim wokół nas, wystarczy wziąć odpowiednie narzędzie, by zrealizować swój cel. Zatem do dzieła. W Centrum Kreatywności Targowa przekonacie się, że wszystko jest możliwe. TworzyMy we wtorki – z nami dowiesz się więcej.

Z przyjemnością zapraszamy Was w imieniu organizatorów – Centrum Kreatywności Targowa, m.st. Warszawy oraz agencji Windmill na cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów, których tematem będzie tym razem natura kreacji i kreatywności.

Najbliższy wykład poświęcony kreatywności odbędzie się już 21 listopada (wtorek) w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Jeśli macie ochotę zainspirować się, pobudzić do działania, złapać odpowiednią perspektywę, to przyjdźcie na spotkanie z artystą – Edgarem Bąkiem, który opowie o tworzeniu wizerunku marki.

A może interesuje Was biznesowe podejście do kreacji i kreatywności? Zapraszamy zatem w imieniu prelegentki Bogny Świątkowskiej do zastanowienia się nad tym, po co trzeci sektor jest potrzebny drugiemu.

Potrzebujecie połączyć wirtualną rzeczywistość z kampanią społeczną? – zapraszamy na spotkanie z Janem Szczycińskim z World of VR oraz Renatą Werpachowską z Fundacji Synapsis. Jak sami widzicie, tematów nie brakuje.

Niezwykłe wykłady i warsztaty odbywać się będą w listopadzie i grudniu. Będziecie zatem mieli okazję na spotkania z liderami zmiany społecznej, wizjonerami biznesu czy specjalistami z różnych dziedzin, którzy gotowi są podzielić swoją wiedzą , doświadczeniem i umiejętnościami.

Wizerunek, innowacje w kulturze, kampanie społeczne, wykorzystanie Internetu, inwestowanie w sztukę, reportaże interaktywne, sztuczna inteligencja czy kształcenie designerów – tematy zaproponowane przez organizatorów umożliwią wszechstronne spojrzenie na kreację i kreatywność.

Poniżej przedstawiamy informacje o prelegentach oraz szczegółowy harmonogram spotkań, które odbędą się 21 listopada w Centrum Kreatywności Targowa:

10:00 – 12:00 – tworzyMY kampanię społeczną z wirtualną rzeczywistością

Jak wykorzystać nowe technologie i wirtualną rzeczywistość do komunikacji społecznej z otoczeniem?

Jan Szczyciński, World of VR; Renata Werpachowska, Fundacja SYNAPSIS

12:30 – 14:30 – tworzyMY wizerunek marki

Rola komunikacji wizualnej w nowych mediach. Bez dobrej identyfikacji wizualnej marka nie istnieje.

Edgar Bąk – jeden z czołowych polskich projektantów graficznych i specjalistów od systemów komunikacji wizualnej. Autor projektów dla m.in. Biblioteki Narodowej, Muzeum Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Prowadzenie: Iwo Zmyślony, filozof i teoretyk sztuki, metodolog procesów projektowych, konsultant design thinking. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Viamoda School of Fashion oraz School of Form w Poznaniu. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Obiegu” i „Kulturze Liberalnej”. Współpracuje z „Tygodnikiem Kulturalnym” TVP Kultura.

15:00 – 17:00 – tworzyMY wolne zawody

Jak instytucje kultury wspierają innowacje? Po co trzeci sektor drugiemu sektorowi?

Bogna Świątkowska, Fundacja Bęc Zmiana.

Prowadzenie: Iwo Zmyślony

Bogna Świątkowska – działaczka społeczno-kulturalna, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, kuratorka kilkudziesięciu interdyscyplinarnych projektów związanych ze sztuką, przestrzenią publiczną, architekturą i designem. Redaktorka naczelna czasopisma „Notes na 6 tygodni”, autorka licznych tekstów, wywiadów, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych kulturze popularnej. Członkini Zespołu ds. Polityk Lokalnych przy Narodowym Centrum Kultury oraz Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach, które są bezpłatne! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest Wasza rejestracja, konieczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

JK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *