Nowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej ma już tydzień

Niespodziewanie otwarty w ubiegłym tygodniu nowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej ucieszył kierowców. Od Kijowskiej do Zabranieckiej zyskali nową, dwupasmową trasę łącząca Pragę z Targówkiem.

Powstał bardzo istotny odcinek Trasy Świętokrzyskiej. Fragment od ul. Kijowskiej do ul. Zabranieckiej drogowcy udostępnili bez zbędnych obchodów ukończenia robót we wtorek wieczorem. W ramach budowy powstały m.in. trzy tunele, dwie jezdnie, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Zadbano również o miejsce dla przyszłych torów tramwajowych.

Przypominamy, że ukończenie prac na trasie miało miejsce wcześniej. Jednakże z powodu braku kompletu dokumentów, które drogowcy powinni przekazać nadzorowi budowlanemu, a tym samym, bez pozwolenia na dopuszczenie odcinka do ruchu, Trasa Świętokrzyska była niedostępna dla kierowców.

Co na to kierowcy?

– Ja to się wcale nie dziwię, że oni to otworzyli po cichu. Czym tu się chwalić? […] – komentuje nasz Czytelnik. – Trasa miał być gotowa przed Euro 2012. Po pięciu latach mamy kolejny fragment, fajnie. Może zdążą całość przed kolejnymi mistrzostwami – dodaje.

Po długim czasie oczekiwania, po grzęzawisku papierologicznym doczekaliśmy się otwarcia. Bez spektakularnych efektów specjalnych otwarto kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej. Do naszej dyspozycji jest trasa, która powinna udrożnić ruch z Targówka do centrum Warszawy, a której plany budowy sięgają 1959 roku.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *