Remont na Jagiellońskiej zakończony. Tramwaje wróciły na dawne trasy

Za nami zmiany w komunikacji na Żeraniu. Zakończony remont torowiska na ulicy Jagiellońskiej przywrócił na dawne trasy składy linii 18 i 20. Przestały natomiast kursować autobusy linii zastępczej Z20.

Powrót tramwajów

Od soboty rano tramwaje linii 18 i 20 dojeżdżają do pętli Żerań FSO. Nie kursuje zastępcza linia Z20. Na szczęście autobusy 509 nadal zatrzymują się na przystankach Golędzinów i PIMOT. Jest to efektem inicjatywy podjętej przez mieszkańców osiedla Golędzinów, którzy „zwracali się do Zarządu Transportu Miejskiego z prośbami, by autobusy 509 zatrzymywały się na przystankach również po zakończeniu prac”. Zarząd postanowił przychylić się do próśb lokalnej społeczności i linie nie zostały zawieszone.

Przejściowe utrudnienia dla kierowców

Zakończenie podstawowego remontu nie jest, mimo wszystko, jednoznaczne z brakiem niewielkich utrudnień. Wczoraj, 30 października, zamknięto dla ruchu skrzyżowanie u zbiegu Jagiellońskiej i Kępnej. Jadąc Jagiellońską od strony alei „Solidarności” musimy skręcić w Okrzei. Natomiast jadąc ulicą Okrzei, nie możemy skręcić w prawo. Zmuszeni jesteśmy dojechać do Targowej. Dalej jest możliwy dojazd tylko do posesji zlokalizowanych przy Jagiellońskiej. Z drugiej strony trzeba skręcić już w Marcinkowskiego. Objazd poprowadzony jest Targową. Utrudnienia związane są z remontem komory ciepłowniczej i potrwają do połowy listopada.

Urzędnicy uprzedzają, że również podczas listopadowych weekendów (4-5.11, 18-19.11 i 25-26.11) zaplanowane są prace dodatkowe. W tym czasie na ulicach ponownie pojawi się zastępcza linia autobusowa Z20, która pojedzie następującą trasą:

ŻERAŃ FSO – Jagiellońska -Świętych Cyryla i Metodego – Targowa – al. Solidarności – DW. WILEŃSKI (powrót: al. Solidarności – Jagiellońska).

Drodzy kierowcy, uzbrójcie się w cierpliwość i zwracajcie uwagę na znaki.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *