„Na_prawa zieleni” – rewitalizacja Pragi

Zarząd Zieleni M. St. Warszawy za cel postawił sobie stworzenie warunków dla mieszkańców do włączenia się w program budowy zieleni. Zielone inicjatywy to włączanie do kształtowania zieleni nowych mechanizmów finansowych, to również okazja do poznania potrzeb warszawiaków oraz aktywizacja środowisk, mogących wspomóc realizację konkretnych przedsięwzięć. „Na_prawa zieleni”, czyli jedna z form działania na rzecz ekologicznych potrzeb mieszkańców i miasta, jest cyklem spacerów, podczas których urzędnicy wspólnie z mieszkańcami Pragi-Północ rozmawiają na temat problemów i potrzeb związanych z kształtowaniem zieleni na terenach rewitalizowanych.

Za nami dwa spacery, które przebiegły ulicami Pragi. Trzecie, ostatnie spotkanie odbędzie się 28 października w sobotę. Współorganizatorem spotkania jest Towarzystwo Przyjaciół Pragi.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 na rogu ul. Ząbkowskiej i Targowej i potrwa około 4 godzin. Informacje zebrane od mieszkańców podczas spaceru posłużą do wypracowania rozwiązań wykonania nasadzeń przyulicznych. Dzięki zebranym opiniom organizatorzy spacerów pragną zrewitalizować zielone tereny miejskie.

Projekt „Na_prawa zieleni” jest organizowany w ramach realizacji celu „Podniesienie jakości przestrzeni publicznej oraz rozwój społeczno-gospodarczy na obszarze priorytetowym „Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku”. Działania rewitalizujące prowadzone są w mieście od 2015 roku. Miasto m.in. inwestuje w nowe budynki oraz poprawia stan techniczny i walory estetyczne historycznej zabudowy. Plan rewitalizacji obejmuje trzy dzielnice: Pragę-Północ, Pragę-Południe oraz Targówek. Działania zaplanowane do 2020 roku kosztują miasto prawie półtora miliarda złotych.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *