Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic dzielnic

Nie podoba Ci się perspektywa zmiany granic dzielnic? A może widzisz w propozycji władz Targówka szansę na rozwój terenów, które aktualnie wydają się być zapomniane? Trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic dzielnic. Weź w nich udział i współdecyduj o zmianach, które mogą mieć realny wpływ na wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych przeprowadzonych na wniosek Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy w sprawie zmiany statutu Dzielnicy Praga-Północ polegającej na odłączeniu od Dzielnicy Praga-Północ terenu o powierzchni ok. 11 ha i przyłączeniu go do Dzielnicy Targówek.

Teren o którym mowa ma powierzchnię ponad 11 ha i stanowi własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym „Investor 12 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych”. Znajduje się obecnie na terenie Dzielnicy Pragi-Północ. Teren nie jest zamieszkany. W planach są inwestycje mieszkaniowe.

Procedurę zmiany granicy dzielnic zainicjowała Rada Dzielnicy Targówek. Pozytywną opinię w sprawie zmiany granic wydali: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy oraz Główny Urząd Statystyczny (obie opinie znajdują się poniżej). Rada Dzielnicy Praga-Północ wyraziła natomiast sprzeciw odnośnie projektowanej zmiany granic. Ostateczna decyzja odnośnie zmiany granic należy do Rady m.st. Warszawy.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 21 września i potrwają do 31 grudnia 2017 r. Jeśli mieszkasz na Pradze Północ, to możesz zgłaszać uwagi, opinie i wnioski:

– drogą elektroniczną: ppn.konsultacje@um.warszawa.pl;

– pocztą na adres: Wydział Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, ul. Kłopotowskiego 15, 03-708 Warszawa, z dopiskiem Konsultacje – „zmiana granic”;

– w mobilnych punktach konsultacyjnych na terenie dzielnicy w trakcie wydarzeń dzielnicowych

– poprzez udział panelach obywatelskich

– osobiście: Wydział Obsługi Mieszkańców (Informacja) w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, ul. Kłopotowskiego 15, w godzinach: wtorek-piątek 8:00-16:00, poniedziałek: 8:00-18:00; w trakcie otwartych spotkań z mieszkańcami.

Za nami dwa spotkania (02.10.2017r. Urząd Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15, 16.10.2017r. ZS nr 14 przy ul. Szanajcy 5), ale osoby, które chciałyby osobiście wziąć udział w konsultacjach, zapraszamy w dwóch kolejnych terminach:

06.11.2017r. ZS nr 40 przy ul. Objazdowej 3,

04.12.2017r. SP nr 50 przy ul. Jagiellońskiej 7.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych. Miejmy realny wpływ na to, co dzieje się w naszej dzielnicy.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *