Więcej tramwajów na Pradze? ZTM zapowiada zmiany

Z początkiem października Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy liczbę tramwajów niskopodłogowych na Pradze. Wprowadzona zmiana dotyczyć ma głównie linii 23, kursującej między Czynszową a przystankiem Nowe Bemowo.

Zapowiedź zmiany jest efektem pisma, które wpłynęło we wrześniu br. do Zarządu Transportu Miejskiego. Przedstawiciel strony Stalowa News wystosował do ZTM-u prośbę, w której zwrócił uwagę na problem małej liczby tramwajów niskopodłogowych, w szczególności w taborze linii 23.

W piśmie czytamy m.in. „(…) Między godz. 7 a 8 rano z pętli „Czynszowa” odjeżdża jeden jedyny tramwaj niskopodłogowy (godz. 7.16). Następny tego typu pojazd jest dopiero po godz. 8. Sytuacja ta sprawia ogromne kłopoty osobom z dziećmi w wózkach, niepełnosprawnym czy osobom starszym. Dostanie się do żłobka, przedszkola czy pracy jest mocno utrudnione (…).”

Prośba dotarła do Działu Kontaktu z Pasażerem, a reprezentujący go Bartosz Szczęsny poinformował, że nowy rozkład linii 23 zostanie wdrożony 30 września br. ZTM zwraca uwagę, że rozdysponowanie tramwajów niskopodłogowych jest zależne od bardzo wielu czynników i nie zawsze jest możliwe spełnienie prośby pasażerów w tym zakresie. Jak się jednak okazuje, w przypadku wspomnianej linii 23, problem zostanie rozwiązany pomyślnie.

JK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *