Targowisko z Namysłowskiej zmienia lokalizację

Cieszący się ogromnym powodzeniem bazar przy Namysłowskiej będzie musiał zostać zlikwidowany. Na jego terenie powstanie nowoczesny kompleks sportowy. Czy nowa lokalizacja to dobra propozycja dla handlujących?

Istniejące od wielu lat targowisko, zlokalizowane przy Namysłowskiej, usytuowane na terenie dawnych basenów miejskich, czeka przeniesienie. Weekendowy handel tekstyliami, starociami, książkami, zabawkami i żywnością z krótką datą ważności dobiegnie końca. Zgodnie z zapowiedziami miasta, teren przy Namysłowskiej zamieni się w nowoczesny ośrodek sportu. Jaki los czeka handlujących?

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że od listopada br. targowisko przeniesie się na parking przy ul. Jagiellońskiej. Sprzedaż wprost z samochodu czy rozkładanego stolika odbywać się będzie w weekendy w pobliżu ul. Szanajcy oraz pl. Hallera. W dni powszednie parking będzie spełniał swą dotychczasową rolę.

Kupcy są zaskoczeni nowym, niewielkim, w porównaniu do dotychczasowego bazaru, miejscem handlu. Tym bardziej, że jest to parking, z którego aktywnie korzystają mieszkańcy okolicznych bloków.

Jak się okazuje, nowa lokalizacja nie przypadła do gustu mieszkańcom ul. Jagiellońskiej, którzy zastanawiają się, gdzie będą parkować swoje auta w dni wolne od pracy. Niektórzy zwracają uwagę na hałas targowiska oraz śmieci generowane przez tego typu zbiorowiska. My przypominamy o planach otwarcia od strony Hallera wejścia do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/04/27/nowe-wejscie-do-zoo-czy-beda-mniejsze-kolejki/  i związanym z tym faktem problemem parkowania dla odwiedzających zoo.

Co więcej, stworzenie bazaru na tym terenie koliduje z Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu, który zakłada, że ww. przestrzeń jest przeznaczona na zieleń miejską oraz parking. Przypominamy również o społecznych konsultacjach przeprowadzonych przez Urząd Miasta wraz z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów RP, o których pisaliśmy tu: https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/03/27/zmiany-na-placu-hallera/. Plac Hallera uznany wówczas został za miejsce z niezwykłym potencjałem oraz uwzględniony został w projekcie „Warszawskie Centra Lokalne”. Plany projektu są sprzeczne z pomysłem stworzenia na parkingu targowiska.

Co zatem stanie się z handlującymi przy Namysłowskiej? Przed nami spotkanie z mieszkańcami w Centrum Wielokulturowym przy pl. Hallera. Być może wrześniowe rozmowy pomogą znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie. Trzymamy kciuki.

Joanna Karczmarczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *