Remont na Namysłowskiej trwa

Prace na ul. Namysłowskiej trwają od kilku tygodni. W miniony czwartek rozpoczął się ostatni etap robót. Jak przebiega ostatni etap prac?

W czwartek 31 sierpnia Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) rozpoczął kolejne roboty na Namysłowskiej. Prace na odcinku od ulicy Starzyńskiego do Ratuszowej trwają od czerwca. Poprzednie etapy zaowocowały m.in. sfrezowaniem starej nawierzchni bitumicznej jezdni, zerwaniem chodników oraz zniszczonych płyt chodnikowych.  

W czerwcu ZDM zapowiadał, że prace zakończą się do 30 sierpnia, jak się jednak okazuje, tak gruntowny remont wymaga więcej czasu. Ostatni, aktualny etap prac obejmie remont nawierzchni jezdni. Jezdnia budowana jest niemalże od podstaw. Zyska ona nową podbudowę z kruszywa. Przed ułożeniem warstwy wiążącej asfaltu ułożona zostanie siatka szklana, mająca za zadanie związać kolejne warstwy i wydłużyć trwałość remontu.

Prace potrwają do 9 czerwca. W związku z tym ul. Namysłowska jest zamknięta dla ruchu od ul. Ratuszowej do ul. Starzyńskiego. Nie ma również wyjazdu na tę ulicę z ulic poprzecznych: Brechta, Szymanowskiego, Szanajcy, Linneusza i Darwina. Na końcu ul. Szymanowskiego została wytyczona tymczasowa zawrotka pomiędzy dwiema jezdniami tej ulicy. Zamkniętą ul. Namysłowską można objechać jadąc ul. Jagiellońską do ul. Starzyńskiego lub ul. 11 Listopada. Przejścia dla pieszych są zamykane naprzemiennie. Dojazd do posesji będzie utrzymywany w miarę postępów prac. Na czas prac autobusy zostały skierowane na objazdy. Szczegóły zmian na stronie ztm.waw.pl

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *