Otwarta Ząbkowska – festiwal niczym forum społecznościowe

Podczas pięciu weekendów wakacyjnych Ząbkowska stanie się przestrzenią festiwalową. Ulica została zamknięta dla ruchu samochodowego 24 czerwca, ale otworzyła się na różnorodne działania społeczno-kulturalne. Do 27 sierpnia będziecie mieli okazję wziąć udział w licznych koncertach i wydarzeniach artystycznych, które podczas poprzednich edycji Otwartej Ząbkowskiej pokazały, że takie inicjatywy są potrzebne, wartościowe i stanowią doskonałą okazję do integracji społecznej.

Otwarta Ząbkowska jest otwarta na koncerty, warsztaty, teatry, wydarzenia literackie oraz inne wydarzenia artystyczne. W pierwszy weekend lipca na Ząbkowskiej wystąpią artyści m.in. z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Podjęta zostanie próba odtworzenia klimatu wielokulturowej atmosfery dialogu ulicy.

Również 1 i 2 lipca Ząbkowską odwiedzi Otwarty Antykwariat oraz Otwarta Strefa Twórców, będziecie mogli kupić wartościowe książki i płyty winylowe. Otwarta zostanie także oaza zieleni zaaranżowana przez Ambasadę Królestwa Niderlandów i Agencję Promocji Zieleni.

W sierpniu odbędzie się tradycyjna już Parada Kundelków i Psów Łaciatych. W ramach festiwalu odbywać się będą koncerty, będziecie mieli okazję posłuchać m.in. November Project – w formule silent concert. Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie: http://otwartazabkowska.pl/.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *