Budżet Partycypacyjny 2018. Doświetlenie ulic i plenerowe stoliki do gry w szachy

W trwającym głosowaniu na projekty Budżetu Partycypacyjnego zgłoszone zostały w naszej dzielnicy projekty godne uwagi, bo dotyczące każdego jej mieszkańca. Zachęcamy Was do udziału w głosowaniu na doświetlenie praskich ulic, wprowadzenie poidełek miejskich oraz wyposażenie parków i skwerów w stoliki do gry w szachy i warcaby.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zgłosiło w tegorocznym budżecie sześć godnych uwagi pomysłów, których realizacja podniosłaby komfort mieszkańców Pragi-Północ. Jednym z nich jest „Doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Jagiellońskiej”. Na wysokości numerów 3 i 4 ww. ulicy mogłyby zostać wymienione latarnie. Zmiana światła na białe znacznie poprawi widoczność na istniejącym przejściu dla pieszych, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo na drodze.

Kolejnym pomysłem jest „Oświetlenie wertykalne dwóch przejść dla pieszych na ul. Sierakowskiego. Dokładnie chodzi o zamontowanie latarni na przejściu pomiędzy Szpitalem Praskim a Katedrą św. Floriana oraz na przejściu na wys. ul. Jasińskiego. Oba przejścia nie posiadają żadnego oświetlenia, a korzystają z nich ludzie starsi oraz uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej.

Trzecim pomysłem poprawiającym bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników praskich ulic jest „Wymiana starego oświetlenia ulicznego na LED na ul. Okrzei – 40 latarni” oraz „Wymiana starego oświetlenia ulicznego na LED na ul. Kłopotowskiego – 40 latarni”.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zgłosiło również projekty: „Pij Warszawo”, czyli kontynuację wyposażania dzielnic w źródełka wody pitnej oraz projekt „12 plenerowych stolików do gry w Szachy i Warcaby w Praskich parkach i skwerach”.

Serdecznie zachęcamy w imieniu pomysłodawców do udziału w głosowaniu na projekty, które poprawią bezpieczeństwo oraz na te, które pozytywnie wpłyną na możliwości odpoczynku w naszej dzielnicy. Głosujemy do 30 czerwca do godziny 23:59 na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl/.

Joanna Karczmarczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *