Zamknięta Targowa. Jak sobie radzą kierowcy?

Na prawie dwa lata zamknięty został fragment ulicy Targowej z powodu trwającej budowy II linii metra. Mieszkańcy Pragi Północ oraz kierowcy poruszający się nią dotychczas powinni korzystać z wyznaczonych tras alternatywnych. Jak sobie z tym radzą?

Budowa II linii metra wiąże się z szeregiem zmian dla mieszkańców stolicy. Jedną z nich w najbliższym czasie będzie wyłączenie z ruchu odcinka ulicy Targowej między Wileńską a 11 Listopada. Jak zapowiadają drogowcy, ruch na Targowej przywrócony zostanie dopiero wiosną 2019 roku.

Aktualnie ulica zamknięta jest metalowym płotem. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu za nic mają kierowcy, którzy mimo zakazu jazdy przejeżdżają Targową po ścieżce rowerowej. Jest to niezgodne z prawem i niebezpieczne. Zagraża bowiem innym uczestnikom ruchu, czyli pieszym i rowerzystom, którzy mogą się tamtędy poruszać.

Alternatywne trasy dla kierowców przydzielone na czas budowy metra nie powinny być wyjątkowo kłopotliwe. Jadąc od strony skrzyżowania z al. „Solidarności” należy skręcić w Wileńską, podczas gdy jadąc prosto, dojedziemy na plac budowy i do posesji przy numerach 78, 80, 82 i 84. Na odcinku pomiędzy Ratuszową a 11 Listopada wprowadzony został ruch dwukierunkowy z możliwością skrętu z Targowej w 11 Listopada. Zamknięty fragment Targowej można objechać, jadąc ulicami: Wileńska – Inżynierska; al. „Solidarności” – Jagiellońska – Ratuszowa lub al. „Solidarności” – Szwedzka.

Warszawiacy korzystający z komunikacji miejskiej, nadal mogą przemieszczać się autobusami. Dwa przystanki autobusowe z Targowej przesunięte zostały o kilkadziesiąt metrów na ulicę 11 listopada, a autobusy zostały przekierowane na fragment ul. Wileńskiej. Autobusy linii: 166, 169, 170, 338 oraz nocny N03 (tylko w kierunku krańca PL. HALLERA, BRÓDNO-PODGRODZIE, RONDO STARZYŃSKIEGO, NOWODWORY) skręcają z Targowej w Wileńską i dalej jadą Inżynierską. Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku krańca OLESIN i CHOSZCZÓWKA / BAZYLIAŃSKA / PŁYTOWA) kursują al. „Solidarności” i ul. Jagiellońską. 

Przerwę w kursowaniu na odcinku Targowej będą miały za to tramwaje. Wyłączone z ruchu zostaną od 24 czerwca do końca sierpnia. Na dokładne szczegóły objazdów należy poczekać.

Prace na odcinku Targowej potrwają do wiosny 2019 roku. Miejmy nadzieję, że do tego czasu piesi oraz kierowcy przyzwyczają się do narzuconych przez prowadzoną budowę zmian w organizacji ruchu.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *