Będziemy grać w klasy na Środkowej i Strzeleckiej

Dwie praskie ulice mogą przemienić się w cieszące się powodzeniem holenderskie woonerfy. Wyciszone, wyłączone z ruchu tranzytowego deptaki mają szansę zaspokoić potrzeby mieszkańców i stać się przestrzenią łagodną, sprzyjającą pieszym i rowerzystom.

Wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski przedstawia nową wizję dwóch praskich ulic:

– W ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji chcemy wprowadzić nową jakość przestrzeni publicznej na Pradze Północ. Metamorfozę przejdzie zwłaszcza ulica Środkowa, którą chcemy zamienić w woonerf, czyli przestrzeń łączącą funkcje deptaku, ulicy, parkingu i miejsca spotkań. –

Propozycja zmian związana jest z jednym z działań planowanych w ramach programu rewitalizacji Pragi. Urząd ogłosił już konkurs architektoniczno-urbanistyczny na wykonanie koncepcji Środkowej i Strzeleckiej.

Zainteresowani losem ulic i możliwych zmian mogą wziąć udział w trwających konsultacjach społecznych, najbliższe w formie warsztatów odbędą się 12 czerwca w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Pragi przy Stalowej 28/1. Raport z konsultacji zostanie przekazany projektantom startującym w konkursie. Wnioski o dopuszczenie do udziału w nim można składać do 19 czerwca.

Jak podaje urząd miasta: „Nadesłane prace oceni sąd konkursowy. Zdobywca I nagrody otrzyma 60 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, II nagrody – 30 tys. zł,  a III – 15 tys. złotych. Ostateczne wyniki konkursu poznamy we wrześniu tego roku.”

Podoba się Wam pomysł wyciszenia ulic? Piszcie do nas.

Joanna Karczmarczyk

One thought on “Będziemy grać w klasy na Środkowej i Strzeleckiej”

  1. Świetnie. w sumie każde polskie miasto potrzebuje woonerfów. na Ziemiach Odzyskanych mogą przywrocić tętno zapomnianym ulicom, a w miastach centrum i wschodniej polski mogą dodać życia/energii tym ośrodkom które nigdy wystarczająco się „nie rozbujały. Jestem zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *