Wybijał szyby, kradł radia i wideorejestratory

Funkcjonariusze policji z wydziału mienia na Pradze-Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do samochodów. Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie Przemysławowi W. zarzutów. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W marcu br. doszło na terenie Pragi-Północ do włamań do suzuki, opla i renaulta. Z samochodów nieznany sprawca ukradł radia samochodowe oraz wideorejestratory. Na początku kwietnia wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do pojazdu marki Volkswagen i kradzieży wideorejestratora. Straty poniesione przez właścicieli aut wyniosły około 2200 złotych.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu na Pradze-Północ zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i przeprowadzili szczegółowe rozpoznanie w miejscach zdarzenia. Dzięki temu uzyskali materiał dowodowy wskazujący sprawcę.

Zatrzymany 36-latek Przemysław W. przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *