Trwają zapisy na „Lato w Mieście”

Brak funduszy na wakacyjne atrakcje dla najmłodszych nie musi przesądzać o jakości wypoczynku naszych dzieci. Uruchomiono już zapisy uczniów do wakacyjnych placówek edukacyjnych we wszystkich dzielnicach.

Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciech Zabłocki serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do zapisów na akcję „Lato w mieście 2017 r.” Wakacyjny program będzie realizowany od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

W wakacyjnych placówkach edukacyjnych uczniowie w wieku od 7 do 12 lat (warunkiem jest posiadanie legitymacji szkolnej, w programie mogą brać udział dzieci sześcioletnie będące uczniami klasy pierwszej w roku szkolnym 2016/2017) będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: artystycznych, sportowych, edukacyjnych oraz rozrywkowych przygotowanych przez wychowawców. Grupy z wakacyjnych placówek edukacyjnych będą również korzystały z dzielnicowej i miejskiej oferty imprez i zajęć.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Opłata za posiłki wynosi 7,00 zł dziennie. O zwolnienie z opłat za posiłki ubiegać się mogą uczniowie, którzy w roku szkolnym 2016/2017 korzystają z bezpłatnych obiadów na mocy decyzji Centrum Pomocy Społecznej lub decyzji dyrektora szkoły. Podstawę do zwolnienia z opłaty za posiłki stanowić będą zaświadczenia o korzystaniu z bezpłatnych posiłków w bieżącym roku szkolnym, wystawione przez dyrektora szkoły, do której dziecko uczęszcza lub przez Centrum Pomocy Społecznej. Zaświadczenie rodzic/opiekun powinien przedstawić w wakacyjnej placówce edukacyjnej, w której będzie przebywać dziecko.

Program „Lato w Mieście” realizowany będzie na Pradze-Północ w następujących Wakacyjnych Placówkach Edukacyjnych czynnych w godzinach 7.00 – 17.00.

TERMIN 26.06. – 28.07.                                                                           TERMIN 31.07 – 31.08.

SP 73 ul. Białostocka 10/18                                                                           SP 127 ul. Kowieńska 12/20

SP 258 ul. Brechta 8                                                                                      SP 354 ul. Otwocka 3

Oraz w Wakacyjnych Placówkach Specjalistycznych: DOSIR, VII Ogród Jordanowski, Biblioteka Publiczna im. Ks. J. Twardowskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Joanna Karczmarczyk

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *