Nie pal głupa! Nie pal w zoo!

O szkodliwości palenia papierosów pisać można elaboraty. Papierosy szkodzą i potwierdzają to wszystkie przeprowadzane badania. Substancje chemiczne zawarte w dymie sieją spustoszenie w organizmie palacza i nie są obojętne dla przebywających w towarzystwie osób palących.

Do naszej redakcji dotarł apel z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Apel nietypowy, bo w formie konkursu. Przejęci obecnością palaczy na terenie zoo, przy całkowitym zakazie palenia na tym terenie, zarządcy stołecznego ogrodu postanowili uchronić niepalących gości ogrodu oraz zwierzęta.

Warszawski Ogród Zoologiczny w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo oraz jakość życia swoich podopiecznych oraz odwiedzających ogłasza „(…)konkurs na najciekawszą i najbardziej wymowną tablicę informacyjną pt. „Dzieci i zwierzęta proszą: nie pal w ZOO!”.

Zgłoszony projekt może być wykonany dowolną techniką plastyczną: rysunkową, malarską, graficzną, również grafiką komputerową. Ważne, by zaproponowana forma była czytelna, nadająca się do ewentualnego druku.

Projekty można składać do 31.05.2017r., a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 08.06.2017r. Wybrane prace zostaną powieszone w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie http://zoo.waw.pl/ w zakładce Edukacja.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *