Nowa stara Jagiellońska

Jeszcze w tym roku ulica Jagiellońska doczeka się nowego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Kolejne zmiany obejmą wymianę oświetlenia oraz stworzenie drogi dla rowerów.

Zapowiadane zmiany mają poprawić nie tylko estetykę ulicy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) informuje, że projekt jest gotowy. Remont obejmie wyznaczenie nowego przejścia przy kładce w rejonie ulicy Kotsisa, stworzenie azyli oraz montaż sygnalizacji świetlnej. Przejście będzie przebiegać przez obie jezdnie Jagiellońskiej oraz przez istniejące torowisko tramwajowe.

Nowoczesna sygnalizacja świetlna będzie dobrze skoordynowana i doposażona w sygnalizację akustyczną. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli ZDM-u, nowe światła nie wpłyną na utrudnienia w przejazdach. Dodatkową zmianą będzie wprowadzenie priorytetu przejazdu dla tramwajów poruszających się wzdłuż ulicy Jagiellońskiej.

Obecnie trwa przetarg na ten etap remontu. Wytypowany wykonawca będzie miał 60 dni na realizację zadania. Być może przejście powstanie w miesiącach wakacyjnych. Jak informuje ZDM, stworzenie przejścia naziemnego z powodzeniem zastąpi kładkę, która zostanie rozebrana ze względu na swój zły stan techniczny.

Kolejne etapy zmian na Jagiellońskiej, czyli stworzenie drogi rowerowej dla rowerów oraz wymiana dotychczasowego oświetlenia nastąpi w 2018 roku.

Więcej informacji o planowanych i trwających modernizacjach oraz remontach znajdziecie na https://zdm.waw.pl/.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *