Co słychać w teatrze?

Najstarszy teatr lalek dla dzieci w Polsce powstał w 1928 roku i mieści się ulicy Jagiellońskiej 28 na Pradze Północ. Teatr ‘’Baj’’, bo o nim mowa, nadal kusi swoją najmłodszą publiczność wspaniałymi spektaklami.

W swoim repertuarze proponuje przedstawienia polskich autorów oraz prezentuje adaptacje światowej literatury. Nastawiony na młodego widza, stosuje zróżnicowane techniki. Wprowadza go w świat marionetek, tradycyjnych polskich lalek na patyku, ‘’czarnego teatru’’ z użyciem lalek Bunraku oraz innych form teatralnego przekazu.

W kwietniowym repertuarze odnajdziemy cztery spektakle. Na pierwszy zatytułowany ‘’Grzeczna’’ zapraszamy już 19 kwietnia o 10:00. O tym, że nie warto ograniczać dzieci w wyrażaniu emocji i potrzeb napisano wiele książek. Tym razem wspólnie z najmłodszymi mamy szansę przyjrzeć się temu problemowi w adaptacji książki norweskiej pisarki i psycholożki Gro Dahle. Czego mogą dowiedzieć się rodzice, gdy zaczną słuchać swoich dzieci? Spróbujcie odpowiedzieć na to pytanie, oglądając spektakl ‘’Grzeczna’’ w reżyserii Marii Żynel.

Drugim godnym polecenia spektaklem jest ’’Doktor Dolittle i jego zwierzęta’’. Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. Grany od 20 do 23 kwietnia oraz 25 kwietnia. Reżyseria — Aneta Płuszka.

Od środy 26 kwietnia do piątku 28 kwietnia zapraszamy Was o 10.00 na przedstawienie zatytułowane ‘’A niech to czykolada’’. Baśniowa opowieść próbuje odpowiedzieć na pytania o dobro i zło. Magia i przygoda, czyli uczta dla prawdziwego wielbiciela sztuki teatralnej w reżyserii Ewy Piotrowskiej.

Ostatnią propozycją teatru ‘’Baj’’ jest przedstawienie reżyserowane przez Elżbietę Biedę oraz Marka Zimakiewicza. ‘’Księżeczka’’ grana jest 29 oraz 30 kwietnia o godzinie 11.00. O miłości do czytania,  o postrzeganiu świata, o wykorzystywaniu wyobraźni, o zabawie z papierem, o tym wszystkim opowie Wam ‘’Książeczka’’.

Szczegółowe informacje znajdziecie tu: http://teatrbaj.pl/.

Serdecznie zapraszamy.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *