Pracuj na Wileńskiej

Galeria Wileńska objęta została programem wspierającym m.in. młodych ludzi z Pragi Północ w podnoszeniu kompetencji zawodowych. Przynajmniej 15 osób uczestniczących w realizacji ambitnego celu organizatorów, ma szansę znaleźć zatrudnienie w galerii.

‘’Pracuj na Wileńskiej’’ to polska wersja programu „UR for Jobs”, który jest częścią strategii CSR Unibail-Rodamco, wdrażanego w kilku europejskich krajach. Tegoroczne przedsięwzięcie właściciela i zarządcy Galerii stawia przed sobą trzy cele: wzrost zatrudnienia młodych ludzi, zaangażowanie pracowników we wspólne zadania oraz zbudowanie pozytywnych relacji z partnerami.

W ramach pierwszego, wymienianego przez Martę Chojnacką, Dyrektor Galerii Wileńska celu, zaplanowano szkolenia skierowane do młodych ludzi w wieku do 30 lat, które odbędą się w terminie od 15 do 18 maja. Pracownicy Unibail-Rodamco włączą się w szereg działań, przewidzianych dla przyszłych pracowników, na zasadzie wolontariatu.

– Z początkiem kwietnia rusza rekrutacja na szkolenia, do końca miesiąca osoby chętne mogą zarejestrować się na platformie: www.pracujwwilenskiej.pl. Planujemy przeszkolić między 50 a 60 osób. Podczas szkoleń, trwających minimum sześć godzin w kilkuosobowych grupach, odbędą się m.in. rozmowy z doradcami zawodowymi, zostaną przedstawione oferty pracy od naszych najemców biorących udział w projekcie, a także rozmowy rekrutacyjne, które również będą miały miejsce 19 maja podczas Targów Pracy – informuje Marta Chojnacka.

Warsztaty obejmą takie zagadnienia, jak komunikacja, obsługa klienta, ale także oprowadzenie po galerii, a w szczególności zapoznanie z ofertą najemców-partnerów programu, którzy zaoferują miejsca pracy dla przyszłych pracowników. Obecnie udział w projekcie zadeklarowały takie marki, jak: Carrefour, Mohito, Reserved, Sinsay, Cropp, House, Venezia, Unisono, Twoje Soczewki, McDonald’s, Dominium Pizza, Amrit Kebab, KFC, Burger King, Sizeer oraz GO Sport, a także firmy usługowe operujące na terenie Galerii Wileńskiej: Badford i Solid Security.

Oferta pracy będzie zróżnicowana. Uczestnicy szkolenia będą mogli wybierać spośród takich branż, jak sprzedaż detaliczna, catering, ochrona, sprzątanie, dostawy i logistyka, aż po dział budowlano-konstrukcyjno-remontowy Galerii Wileńskiej.

W efekcie pracę w warszawskiej galerii ma znaleźć co najmniej 15 osób na minimum sześć miesięcy. Program stanowi bardzo istotną inicjatywę społeczną, ponieważ w Europie aż 20 procent młodych ludzi do 25. roku życia jest bezrobotnych. Cała inicjatywa została objęta patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Joanna Karczmarczyk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *