Dasz czas, dasz radość

Pomoc potrzebującym, aktywizacja mikrospołeczności, integracja społeczności lokalnej — to tylko niektóre zadania, jakie stawiają przed sobą lokalne centra społecznościowe. Jak można je wesprzeć? Tym razem przyjrzyjcie się Domowi Sąsiedzkiemu Szmulowizna.

O Miejscach Aktywności Lokalnej (MAL) pisaliśmy tu: https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/02/16/miejsca-aktywnosci-lokalnej-na-pradze/. Tym razem chętnie zaprezentujemy Wam możliwości, jakie daje Dom Sąsiedzki (DS) Szmulowizna, działający jako MAL, przy ul. Łochowskiej 31 na Pradze Północ.

Aktualnie wszyscy lubiący pracę na rzecz innych zaproszeni są do podjęcia działań wolontariackich w DS Szmulowizna. Włączenie się w projekt zakłada m.in. pracę z dziećmi, stworzenie ogrodu społecznego lub wsparcie przygotowania projektów graficznych.

Organizatorzy naboru wolontariuszy zachęcają do zgłaszania się osoby samodzielne oraz kreatywne. Macie ochotę włączyć się w działania na rzecz innych, chcecie poświęcić swój wolny czas, żeby uatrakcyjnić go dzieciom bądź starszym? Serdecznie zapraszamy do współpracy z Sąsiedzkim Domem Szmulowizna.

Informacje o innych projektach wolontariackich na terenie Warszawy znajdziecie pod adresem: http://ochotnicy.waw.pl/oferta/220 .

A o szczegóły związane z DS Szmulowizna prosimy pytać na stronie: https://www.facebook.com/Dom-S%C4%85siedzki-Szmulowizna-1649162458709870/.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *