Majowy Jarmark Floriański

Lubicie jarmarki, na których skosztować można lokalnych specjałów, dziewczynie kupić pierścionek z czerwonym kamykiem, a dziecku wręczyć ogromną watę cukrową? A może zajmujecie się rękodziełem lub wytwarzacie wyjątkowe produkty spożywcze, które chcielibyście zaprezentować podczas unikalnego wydarzenia, jakim jest jarmark?

Współczesne jarmarki to feria barw i dźwięków, to nie tylko prymitywne zabawki i balony, ale pokaz kunsztu największych artystów plastyków, rzeźbiarzy, malarzy, jubilerów, osób zajmujących się szeroko rozumianą sztuką rękodzieła.

Zeszłoroczny Jarmark Floriański odbył się w Parku Praskim i cieszył się ogromnym powodzeniem. Wystawcy mieli okazję pokazać swoje wyroby szerokiej publiczności, Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zadbały o bogaty program artystyczny wydarzenia. Co przygotują dla nas w tym roku?

Tego jeszcze nie wiemy, ale już dziś serdecznie zapraszamy wystawców oferujących polskie specjały regionalne oraz wyroby rzemiosła artystycznego z Warszawy i całego kraju do udziału w XII Jarmarku Floriańskim, który odbędzie się 7 maja 2017 roku na ulicy Floriańskiej. Osoby, które chciałaby zaprezentować swoje produkty, proszone są o zgłoszenia do dnia 14 kwietnia 2017 roku pod adresem: ppn.kultura@um.warszawa.pl.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *