Spacerowym krokiem

Słoneczna pogoda sprzyja włóczędze po mieście. Pierwsze wiosenne promienie słońca zapraszają wszystkich na spacery, a my przedstawiamy Wam konkretny plan na pierwszy weekend kwietnia.

O spacerach z przewodnikiem pisaliśmy już wcześniej tu: https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/03/03/z-buta-przez-warszawe/. Tym razem zapraszamy Was na wycieczkę zatytułowaną ‘’Nowa Praga — stara dzielnica w cieniu starszej siostry’’. Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic: Targowa i Wileńska.

W trakcie spaceru dowiecie się m.in. gdzie Balcerek zakup brajtszwanców uskuteczniał, gdzie mydłu przyprawiano rogi oraz dlaczego mieszkańcy Stalowej musieli mieć stalowe nerwy. To tylko niektóre ciekawostki, które przygotował dla spacerowiczów przewodnik z grupy ‘’Aktywni + ’’.

W niedzielę 2 kwietnia Ci sami organizatorzy mają dla Was nie lada gratkę. Spacer o intrygującym tytule ‘’Mroczne sprawy dawnej Warszawy’’ startuje o godz. 15.00 z Rynku Nowego Miasta. Zbiórka pod studnią z panną i jednorożcem. Dowiecie się m.in. kim była kochanka kata, czyli warszawska Mata Hari, gdzie chowano samobójców, i co trzeba było zrobić, by rozkładać się z klasą oraz o czym trzeba było pamiętać, by spacerując nocą, nie dostać po ligarach, tudzież po makówce.

To tylko niektóre niespodzianki przygotowane przez grupę ‘’Aktywni + ‘’ zrzeszającą fanów aktywnego wypoczynku. Więcej o ich działalności przeczytacie na stronie: http://aktywniplus.com/.

A my serdecznie zapraszamy do udziału w spacerach z przewodnikiem, szczegółowe informacje oraz harmonogram kolejnych wycieczek znajdziecie pod adresem: https://www.facebook.com/ButemPoWawie/?fref=ts.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *