Pożar przy Białostockiej

W niedzielę 25 marca w bloku przy ul. Białostockiej wybuchł pożar. Funkcjonariusze policji ewakuowali z budynku 25 osób, w tym dzieci.

W 11-piętrowym bloku na Pradze doszło do pożaru. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ, którzy zobaczyli płomienie i kłęby dymu wydobywające się z okien na pierwszym piętrze. Nie zwlekając, udzielili pomocy mieszkańcom uwięzionym w bloku.

Z relacji na stronie http://pragapn.policja.waw.pl wynika, że przyczyna pożaru zlokalizowana była na balkonie. Spaleniu uległa kuchnia oraz pokój w jednym z mieszkań. Gdy policjanci wkroczyli na klatkę schodową, pokryta ona była gęstym dymem, utrudniającym oddychanie i ograniczającym widoczność. Z mieszkań słychać było wołanie o pomoc ludzi oraz skowyt zwierząt.

Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie dzięki determinacji  kom. Roberta Ochockiego nadzorującego działania, asp. sztab. Piotra Siedleckiego, asp. sztab. Michała Bieleckiego, sierż. sztab. Arkadiusza Witka, st. post. Daniela Marczewskiego, post. Wojciecha Barana, st. post. Bartosza Rusina oraz post. Jarosława Dobka.

Po wyprowadzeniu z budynku poszkodowanych akcję ratunkową kontynuowało przybyłe na miejsce pogotowie. W tym czasie straż pożarna gasiła pożar, w którym na szczęście nie było ofiar. Wszyscy uratowani mieszkańcy wrócili bezpiecznie do swoich domów.

Joanna Karczmarczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *