Oszustwo ‘’na policjanta’’ nadal działa

Ostrzeż babcię, dziadka, starszą sąsiadkę czy znajomego staruszka. W kraju nadal wyłudzane są pieniądze od seniorów metodą ‘’na policjanta’’.

Komenda Rejonowa Policji VI przestrzega przed wyłudzeniami. Młodzi przestępcy żerują na naiwności starszych osób, by okraść ich, nieraz z oszczędności całego życia. Kryminaliści dzwonią do ofiar, podają się za przedstawicieli służb mundurowych bądź krewnych wyłudzając pieniądze.

W ostatnim czasie policjanci z Pragi Północ zatrzymali trzech piętnastolatków, którzy chcieli okraść 73-letniego mieszkańca Wawra. Niczego niepodejrzewający staruszek postępował zgodnie z wytycznymi ‘’policjanta z Centralnego Biura Śledczego’’, który miał rzekomo ustrzec go przed kradzieżą oszczędności przez pracowników banku współpracujących z mafią. Starszy pan miał za zadanie podjąć własne pieniądze z konta, by pomoc fałszywym służbom w ujęciu osób odpowiedzialnych za próbę planowanej kradzieży. Pieniądze w kopercie mężczyzna musiał umieścić w koszu na śmieci. Starszy Pan najpierw pobrał 20 000 zł, gdy przyszedł po 40 000 zł, pracownik banku podejrzewający wyłudzenie, poinformował o zajściu prawdziwych funkcjonariuszy.

Dzięki czujności pracownika banku oraz szybkiej interwencji policji ujęto trzech nieletnich odpowiedzialnych za oszustwo. Szymon K., Sebastian K. oraz Damian S. po usłyszeniu zarzutów zostali umieszczeni w policyjnej izbie dziecka. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Przyłączamy się do apelu policji, która prosi o włączenie się do akcji informowania osób starszych o możliwych próbach wyłudzania pieniędzy.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *