Strzelnica w Piłsudskim

Jedyne w Warszawie liceum, w którym prowadzone są wszystkie klasy służb mundurowych oraz jedyne w Polsce z klasą personelu pokładowego. Mowa o LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, które tym razem zaskoczy wszystkich nowym projektem.

Liceum przy Kowelskiej 1 funkcjonuje od 1992 roku. Spośród innych warszawskich ogólniaków wyróżnia je specyfika prowadzonych klas. Dzięki stworzeniu klas służb mundurowych, szkoła współpracuje z Komendą Stołeczną Policji, Dowództwem Garnizonu Warszawa, Wojskową Akademią Techniczną oraz Polskimi Liniami Lotniczymi. We współpracy z ostatnimi w liceum założona została klasa szkoląca przyszłe stewardesy oraz stewardów.

Profil szkoły sprawił, że uczniowie biorą czynny udział w zajęciach organizowanych na poligonach, strzelnicach oraz w jednostkach wojskowych. Dyrekcja szkoły bardzo dba o bogatą ofertę programową, zatem nie dziwi nas najnowszy pomysł osób odpowiedzialnych za dowodzenie w ‘’Piłsudskim’’.

W piwnicznych pomieszczeniach szkoły, w których zlokalizowane były szatnie, wygospodarowane zostało miejsce do stworzenia strzelnicy dla uczniów. Pomysłodawczynią ‘’zamieszania’’ w podziemnych korytarzach jest dyrektor szkoły, Pani Izabela Nowak-Piłka, która tylko nam opowiedziała o nowym projekcie.

— Powstająca strzelnica została sfinansowana dzięki Zarządowi Dzielnicy Praga-Północ w ramach modernizacji boiska wielofunkcyjnego. Aktualnie przygotowywane jest pomieszczenie z dwoma stanowiskami do strzelania, które powinny powstać do końca czerwca br. — zapewnia dyrektor szkoły.

Zakończenie trwających prac nie jest jednak jednoznaczne z otwarciem strzelnicy, bowiem sfinansowany został jedynie projekt pomieszczenia oraz adaptacja istniejącej przestrzeni pod strzelnicę. O sfinansowanie kosztownego wyposażenia szkoła będzie musiała ponownie wystąpić do Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. Jednak jak zapewnia nas Pani Izabela Nowak-Piłka, w planach jest również utworzenie w szkole uczniowskiego klubu strzeleckiego, który mógłby się przyczynić do dofinansowania wyposażenia.  

— Pomysł stworzenia strzelnicy w naszej szkole wydaje się być naturalną konsekwencją istnienia klas o profilu mundurowym, to pomieszczenie będzie służyło naszym uczniom. Jednocześnie jesteśmy otwarci na współpracę z innymi resortami, które chciałyby korzystać ze strzelnicy. Jest to przecież projekt również dla mieszkańców (…) — stwierdza Pani Nowak-Piłka.

Trzymamy kciuki za terminowe oddanie strzelnicy, a co ważniejsze, liczymy na szybkie pozyskanie środków na wyposażenie, bowiem tylko od tego zależy, kiedy będziemy mogli z niej skorzystać.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *