Uwolnij myślenie

Świat opanował nowy trend. Wciągające gry oparte na logicznym myśleniu oraz analizowaniu faktów wyszły z cyberprzestrzeni. Gry escape polegające na dostrzeganiu zależności, syntezie oraz analizie danych w celu rozwiązania danej zagadki, cieszą się tak dużym uznaniem, że postanowiono przenieść je do świata rzeczywistego. Tak powstał escape room, czyli pokój zagadek, do którego można wejść, by pogłówkować i uwolnić się.

Świetna zabawa i alternatywa dla spotkań przy bilardzie czy darcie daje okazję do sprawdzenia swoich możliwości. Chcesz sprawdzić swoją spostrzegawczość? Lubisz poszukiwać alternatywnych dróg do poznania prawdy? Umiesz działać w grupie? A może chcesz się dowiedzieć, kto z twoich przyjaciół ma nietuzinkowe pomysły i stosuje zaskakujące rozwiązania?

Pokoje zagadek cieszą się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Zachodniej. W Polsce znajdują się w większych miastach. Znaleźć je możemy m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu czy też w Poznaniu. W samej stolicy mieści się 29 punktów, a nowych miejsc wciąż przybywa. W rankingu z 2016 roku na pierwszym miejscu uplasował się escape room o nazwie Dom Zagadek, zlokalizowany w Warszawie przy ul. Przyrynek 28 przy Parku Fontann.

Zasada działania pokoju jest bardzo prosta: grupa uczestników zamykana jest w wybranym przez siebie pokoju tematycznym. Zadaniem jest wydostanie się z pokoju przed upływem określonego czasu. Sposobem na wyjście jest rozwiązanie zagadki. Wszystkie odpowiedzi znajdują się w pokoju, wystarczy włączyć myślenie.

Na Pradze escape room pod wdzięczną nazwą Praski Pokój Zagadek mieści się przy ulicy Stalowej 18 w lokalu nr 25. Możecie odwiedzić Pokój Porywaczy lub Hanibala. Dreszczyk emocji gwarantowany.

W pokoju musisz wyostrzyć wszystkie zmysły. Myśl, kojarz, szukaj odpowiedzi. Nawet gdy się uwolnisz, już na zawsze pozostaniesz więźniem tej rozrywki. 

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *