Wybijają szyby, kradną akumulatory

Złodzieje samochodowi znowu w akcji. Nie pomaga system monitoringu ulic ani prewencyjne patrole policji. Kolejne auta giną lub są okradane. Złodzieje coraz śmielej poruszają się po praskich rejonach.

Na początku marca br. doszło do kolejnych włamań do samochodów na Pradze. Na jednej ze stron na Facebooku udostępniono nagranie, na którym widać mężczyznę kradnącego akumulator z zaparkowanego samochodu marki Mercedes. Kradzież miała miejsce o godzinie 3 nad ranem 1 marca. Mężczyzna dokonał włamania wybijając szybę kamieniem podniesionym z torowiska.

To nie pierwsza kradzież w rejonie ul. 11 Listopada. Mieszkańcy skarżą się na kradzieże akumulatorów, notorycznie wybijane są szyby w samochodach oraz uszkadzane lusterka. Proceder trwa mimo monitoringu.

O kradzieżach aut spod praskich supermarketów oraz centrów handlowych pisaliśmy tu: https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/03/02/recydywista-kradl-samochody-na-pradze-polnoc/. W tym wypadku udało się zatrzymać winnych kradzieży.

Liczymy na to, że wzmożone patrole policji zabezpieczą mienie osób parkujących przy ul. 11 Listopada, a podjęte działania funkcjonariuszy pozwolą zatrzymać kolejnego złodzieja.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *