Gdzie jest pedał? — czyli pierwsze usterki Veturilo

Pierwszy słoneczny weekend marca za nami. Pogoda sprzyjająca spacerom pieszym oraz rowerowym wyciągnęła z domów wielu z nas. Ci, którzy wybrali przejażdżkę miejskim rowerem, mogli niestety trafić na niemiłe niespodzianki.

Przez weekend bardzo wielu warszawiaków skorzystało z oferty Veturilo. Stacje regularnie opróżniane były z rowerów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się tandemy. Słoneczna pogoda zachęcała do wielogodzinnych wypraw, jednak nie wszystkim sprzyjało szczęście, bowiem niektóre z rowerów okazały się być uszkodzone bądź niekompletne.

Na stacji ulokowanej przy Urzędzie Dzielnicy Targówek w rowerach spadały gumowe ‘’rączki’’, które użytkownicy musieli przytrzymywać w trakcie jazdy. Innym problemem okazały się odkręcone pedały oraz zdjęte łańcuchy. Sygnały o luźnych ”rączkach” dotarły do nas również ze stacji przy Parku Skaryszewskim oraz przy Rondzie Starzyńskiego. 

Użytkownicy rowerów nie kryli rozczarowania, jednak ze względu na fakt, że lubią jazdę na rowerze, byli skłonni przytrzymywać zsuwające się ‘’rączki’’, co jednakowoż nie jest ani wygodne ani bezpieczne. W przypadku innych części roweru wypożyczający nie mógł nic zrobić. Jeśli na stacji nie znajdował się inny kompletny rower, wówczas rezygnowano z jazdy.

Warto zwrócić uwagę na to, że brakujące części znajdowały się przy rowerze. To bardzo ważne, bo dzięki temu serwisant mógłby je ponownie zamontować. Miejmy nadzieję, że Veturilo czuwa nad serwisem rowerów i po pierwszych sygnałach od rowerzystów, zajmie się sprawą niekompletnych egzemplarzy.

Pozdrawiamy wszystkich fanów dwóch kółek!

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *