Odnowiona Namysłowska i nadal problem?

Ulica Namysłowska, biegnąca między ulicą Ratuszową a ulicą Stefana Starzyńskiego, swoją nazwę zyskała dzięki miejscowości Namysłów w Opolskiem, która w XIX i na początku XX wieku była ośrodkiem polskości. Przez lata cieszyła się m.in. kameralną zabudową mieszkaniową, Ośrodkiem Sportowym ‘’Namysłowska’’ oraz budynkiem państwowej szkoły muzycznej wyposażonej w salę koncertową z widownią dla 365 osób. Współczesna ulica Namysłowska cieszy się dziurami w nawierzchni jezdni, weekendowym bazarkiem oraz brakiem miejsc parkingowych.

Tegoroczne prace remontowe przyniosą ulicy Namysłowskiej nową nawierzchnię. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich (ZDM): „W ramach robót sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna nawierzchni, rozbierzemy stare i zniszczone krawężniki oraz opaskę drogi, usuniemy stare płyty z chodników, zjazdów i przystanków autobusowych. Droga zyska zupełnie nową podbudowę z kruszywa, a przed ułożeniem warstwy wiążącej asfaltu (z mieszanek mineralno-bitumicznych) ułożymy siatkę szklaną, która lepiej zwiąże ze sobą kolejne warstwy i wydłuży trwałość.’’

Drogowcy przeprowadzą również remont chodników. Położone zostaną równe płyty betonowe, montowane będą płyty ostrzegawcze oraz pasy prowadzące dla osób z niepełnosprawnością. Jak zapewnia ZDM: ‘’(…) Parkingi, zjazdy i wyspy zyskają nawierzchnię z kostki kamiennej. Nowe będą też krawężniki. Co ważne, remont przejdzie także infrastruktura ściekowa – wyregulujemy kratki ściekowe i włazy. Ulica zyska zupełnie nowe oświetlenie. Zamontujemy 40 słupów i 66 opraw.”

Mieszkańców Namysłowskiej cieszą plany modernizacyjne. Zastanawiają się jednak nad rozwiązaniem problemu miejsc postojowych, bowiem po wprowadzeniu w 2015 roku nowej organizacji ruchu, mocno zredukowano ilość miejsc dla samochodów. Niestety, ZDM nie informuje o zmianach w tym zakresie.

Joanna Karczmarczyk.

One thought on “Odnowiona Namysłowska i nadal problem?”

  1. Faktycznie problem miejsc parkingowych jest palący, gdyż na Ratuszowej zlikwidowano parking na ponad 300 samochodów w związku z rozbudową 2 linii metra. Obecnie powstaje tam wentylatornia podziemnej kolejki. Władze Pragi Północ do spółki z ZDM powinny poważnie przyjrzeć się problemowi mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *