Chodź do parku zagrać w szachy

Pomysły w Budżecie Partycypacyjnym doskonale ilustrują potrzeby mieszkańców Warszawy. Brakuje nam zieleni, chcemy walczyć ze smogiem, zależy nam na poprawie stanu dróg. Jesteśmy zdeterminowani, by pokazać, że kreowanie i naprawianie wspólnej przestrzeni jest ważne w życiu każdego z nas.

Tym razem uśmiechamy się na myśl o projekcie Michała Wnuka, który chce wyposażyć parki i skwery Pragi Północ w stoliki z siedziskami do gry w szachy i warcaby. Projekt ma na celu, jak zakłada jego autor, ‘’zachęcenie do przebywania na świeżym powietrzu i utworzenie miejsc minispotkań dla mieszkańców’’.

Stoły do gry wykonane byłyby z wytrzymałego i bezpiecznego tworzywa odpornego na czynniki zewnętrzne i mogłyby dzięki temu być stałym elementem przestrzeni. Według propozycji Michała Wnuka stoliki zlokalizowane byłyby w poniższych miejscach:

— Park Praski – 4 stoły

— Plac Hallera – 3 stoły

— skwer płk. Żurowskiego – 2 stoły

— skwer Michała i Marii Radziwiłłów na Michałowie – 2 stoły

— miejska plaża nad Wisłą – 1 stół.

Jeśli projekt przejdzie weryfikację pozytywnie, a w czerwcu oddacie na niego swój głos, wszyscy będą mieli dodatkowy powód by spędzać czas na świeżym powietrzu. Może partyjka?

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *