Kamieniem w ‘’Chmury’’

Czynny udział w zbiegowisku publicznym oraz zniszczenie mienia — takie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn uczestniczących w zniszczeniu klubu ‘’Chmury’’ na Pradze Północ.

W ubiegłą środę grupa kilkudziesięciu zamaskowanych i ubranych na ciemno osób obrzuciła kamieniami praski klub, po czym wtargnęła do środka. Zniszczone zostało wyposażenie lokalu. Straty oszacowane zostały na 5 tys. złotych. Żadna z osób przebywających w klubie nie ucierpiała.

Jak podaje Komenda Policji, poinformowani o zdarzeniu funkcjonariusze od razu przystąpili do czynności wyjaśniających okoliczności zajścia. Dzięki zeznaniom świadków ustalono, że w środę około 22:00 w klubie Chmury bawili się kibice Ajaksu Amsterdam. Przyjechali do Warszawy w związku z czwartkowym spotkaniem z Legią, w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Podobno to oni byli celem ataku.

Po zabezpieczeniu śladów oraz nagraniom z monitoringu udało się ustalić tożsamość dwóch mężczyzn uczestniczących w zbiegowisku.

Policjanci z Pragi Północ we współpracy ze stołecznymi funkcjonariuszami zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak informuje Paulina Onyszko z komendy na Pradze Północ – Jeden z nich to mieszkaniec Bielan, drugi Targówka. Obaj odmówili składania wyjaśnień. Policja prowadzi intensywne działania w sprawie ustalenia kolejnych sprawców tego incydentu – Dwudziestoletni Maciej G. oraz trzydziestosześcioletni Janusz P. usłyszeli zarzuty karne. Prokurator nałożył na nich dozór policyjny. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Joanna Karczmarczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *