Wynajmij Park Praski

Król Stanisław August miał swoje Łazienki Królewskie, królowie francuscy wypoczywali w Ogrodach Wersalu, a Ty możesz wynająć na własny użytek fragment Parku Praskiego. I to nie jest żadna bujda.

Od dłuższego czasu na skraju parku Praskiego, przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej, stoi żółty baner z numerem telefonu i reklamą: „Działka do wynajęcia”. Na jednym z portali z ogłoszeniami dzierżawy i wynajmu również odnajdziemy informację dotyczącą parceli na terenie Parku Praskiego. Czyżby miasto szukało okazji do zarobienia paru groszy?

Okazuje się, że plac, na którym jeszcze do niedawna stała niewielka stacja benzynowa Orlen, nie jest własnością miasta. Teren został sprywatyzowany w zeszłym roku. Aktualny właściciel działki o pow. 284 m kw. ma sporo swobody w decydowaniu o jej zagospodarowaniu. Planu miejscowego wobec tego terenu brak, a jak informuje Wojciech Wagner, wicedyrektor biura architektury w ratuszu, wydanie warunków zabudowy w tym miejscu raczej nie będzie możliwe.

Co zatem może pojawić się w tej części parku? W ogłoszeniu czytamy, że na wynajętej powierzchni można umieścić modny Food Truck (jadłowóz), nośnik reklamowy itp. Dzwoniąc pod wskazany numer telefonu, dowiadujemy się, że jest kilku zainteresowanych ofertą, natomiast komu zostanie ostatecznie udostępniony plac przy ul. Jagiellońskiej 29, zależy od poważnych propozycji.

Dlaczego miasto nie kupiło parceli? Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk przyznaje, że w tym momencie ten teren nie interesował miasta ze względów finansowych.

Jak będzie wyglądał fragment parku widoczny z ulicy? Czy dostaniemy kolejną brzydką budę? A może teren zajmie wielkoformatowa reklama?

Joanna Karczmarczyk.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *