Pobić za 2 złote?

Każda dzielnica miasta ma swoją mroczną stronę. Nie żyjemy w idyllicznej krainie, w której głupota, okrucieństwo i brak zasad są jedynie elementem powieści science fiction. A szkoda. Bo być może udałoby się wówczas uniknąć sytuacji, w jakiej znalazła się 31-letnia kobieta na jednej z ulic warszawskiej Pragi.

Przed godziną pierwszą w nocy młoda kobieta została zaczepiona przez dwie obce 23-latki. Jak podają funkcjonariusze Stołecznej Komendy Policji, sprawczynie zażądały od zaczepionej 2 zł. Gdy ta odmówiła i podjęła próbę wezwania pomocy, 23-latki zaczęły ją bić i szarpać. Opór zaatakowanej sprawił, że winne napadu uciekły.

Po zgłoszeniu zdarzenia przez pokrzywdzoną policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego we współpracy z funkcjonariuszami kryminalnymi bez problemu dotarli do winnych. Jak się okazuje, Dominika F. i Żaneta D. są doskonale znane funkcjonariuszom, wcześniej były już notowane za przestępstwa.

Materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia kobietom zarzutu usiłowania dokonania rozboju. Jak czytamy na stronie KSP: ‘’23-latki zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakazem kontaktowania się. Przestępstwo, którego się dopuściły, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.’’

Cieszymy się, że napadnięta kobieta nie odniosła większych obrażeń. Jednocześnie liczymy na sprawiedliwy wyrok ze strony wymiaru sprawiedliwości.

Joanna Karczmarczyk. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *