Zajezdnia Praga — Bezpieczny przystanek

Miasto rozrasta się, powstają nowe drogi, rozbudowuje się metro, przybywa możliwości i ludności w naszej pięknej stolicy. Co zrobić wobec tego z bezpieczeństwem? Ten istotny element pojawia się w każdej dyskusji dotyczącej miejskiej przestrzeni. Mieszkańcy muszą bezpiecznie dotrzeć do pracy, na uczelnie, chcemy przemieszczać się sprawnie, szybko i tanio. Wybieramy komunikację miejską.

Tym razem Zarząd Transportu Miejskiego przyjrzał się z bliska bezpieczeństwu pasażerów tramwajów miejskich. W Warszawie nadal istnieją przystanki, z których przemieszczający się nimi wysiadają wprost na jezdnię. Ze względu na niebezpieczeństwo wynikające z tego faktu, ZTM przygotował specjalne komunikaty ostrzegawcze dla wysiadających.

Jak podkreśla Wiktor Paul z ZTM ‘’Każdemu zdarza się czasem zamyślić, zagapić i nie zachować ostrożności tam, gdzie jest to konieczne”. Stąd zasadne staje się zadbanie o zmniejszenie ryzyka wypadku w miejscach na to narażonych. A do takich niewątpliwie należą przystanki: Stare Miasto, Zajezdnia Praga, Wojnicka, Młynarska, Rogalińska, Szpital Wolski, Dzika, Długosza, Magistracka, Deotymy i Dalibora.

Teraz pasażerowie wysiadający z tramwaju usłyszą przypomnienie: Uważaj, wysiadanie na jezdnię.

A nasza Redakcja życzy Państwu tylko bezpiecznych podróży.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *