Ząbkowska 12 – „Ten dom nas zabije”

Mieszkanie w kamienicy przy Ząbkowskiej 12 przypomina sceny z horroru. Rozpadający się budynek to już nie tylko estetyczna zmora, ale realne zagrożenie życia jego lokatorów. Kto odpowie za przedłużającą się procedurę przesiedlenia mieszkańców?

W rozpadającym się budynku przy ul. Ząbkowskiej 12 nadal mieszkają ludzie. W mieszkaniach pękają ściany, z sufitów sypie się tynk. Wyłażący ze ścian grzyb to naprawdę głupstwo przy braku ogrzewania oraz wody. Pęknięcia ścian są tak głębokie, że lokatorzy obawiają się o własne życie. Gdy pada, do mieszkań leje się woda.

Stan techniczny budynku nie pozwala na normalne, bezpieczne przebywanie w nim od dłuższego czasu, jednak dopiero lipcu 2017 nadzór budowlany nakazał wysiedlenie z niego ludzi. Wraz z nowym rokiem lokatorzy otrzymali wypowiedzenie umowy, w których zawarta była informacja o przydziale lokali zamiennych. Jak widać do tej pory sprawa nie została należycie załatwiona. W zagrażającym życiu budynku nadal mieszkają ludzie.

Zgodnie z informacją podaną przez Bożenę Salich z północnopraskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami procedura przydzielania mieszkań ruszyła, a lokatorzy wypełnili odpowiednie dokumenty. Co dalej? Kolejny etap działania w sprawie lokatorów z Ząbkowskiej należy do kompetencji Wydziału Zasobu Lokalowych dzielnicy Praga-Północ. Urzędnicy nie potrafią określić precyzyjnie czasu, w którym mieszkańcy otrzymają lokale zastępcze, twierdzą jednak, że odbywać się to będzie sukcesywnie. Musimy liczyć na to, że dzielnica zapewni nowe mieszkania zanim dojdzie do tragedii.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *