Bus wjechał w Kino Praha. Kiedy władze poprawią bezpieczeństwo na Jagiellońskiej?

Kilka dni temu doszło do niebezpiecznego zdarzenia przy ul. Jagiellońskiej. Bus wjechał w kino Praha. Okazuje się, że to nie pierwszy wypadek w tym miejscu. Tym razem nikomu nic się nie stało, jednak czy naprawdę musi mieć miejsce tragedia, by władze dzielnicy zadbały o bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie?

Dnia 8 marca, po zderzeniu się z samochodem osobowym marki audi, bus wjechał w drzwi kina Praha, taranując po drodze żeliwne słupki oraz znak z nazwą ulicy. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiał żaden człowiek. A trzeba podkreślić, że na trasie nieszczęśliwego wypadku mogliby znajdować się petenci kierujący się do pobliskiego urzędu skarbowego lub osoby, chcące odwiedzić kino. Tym razem jednak strachu najedli się jedynie pracownicy obiektu.

To kolejny wypadek, w którym auto wjeżdża w kino Praha. Wystarczy wspomnieć zdarzenie z 2016 roku, gdy kierowca samochodu osobowego również staranował drzwi kinowe, uciekając przed zderzeniem z innym autem na Jagiellońskiej.

O problematycznym skrzyżowaniu Okrzei i Jagiellońskiej wielokrotnie wspomina Miasto Jest Nasze Praga Północ, które od roku zwraca uwagę na konieczność poprawy bezpieczeństwa w tej lokalizacji. Czy władze dzielnicy zareagują na postulaty mieszkańców?

 

Fot. Miasto Jest Nasze Praga Północ

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *