Dynamit pod suknią, pierwszy damski charleston, niemowlęta w szufladach – poznajcie „Sławne i wpływowe kobiety międzywojnia” podczas spaceru „Butem po Warszawie”

Już dziś zarezerwujcie czas na najbliższą niedzielę. Zróbcie sobie oryginalny, spacerowy Dzień Kobiet. Razem z grupą „Aktywni+” oraz Butem po Wawie zapraszamy Was na wycieczkę śladami kobiet, które miały znaczący wpływ na życie wielu mężczyzn. Poznajcie je – „Sławne i wpływowe kobiety międzywojnia”.

Już 11 marca o godzinie 13.00 zapraszamy Was na wyjątkowy spacer, podczas którego przybliżycie sobie sylwetki nietuzinkowych postaci – Pań, które znacząco wpłynęły na pewne historyczne wydarzenia oraz podejmowane przez mężczyzn decyzje.

Organizatorem spaceru jest portal poświęcony turystyce Butem po Wawie, którego założyciel – Rafał Dąbrowiecki z powodzeniem prowadzi wycieczki umożliwiające ciekawe i pomysłowe poznanie Warszawy. Pamiętajcie, to nie są stare, nudne lekcje muzealne, po których zapamiętuje się lepiej liczbę ziewnięć niż dat. Bezpłatne spacery po Warszawie to naprawdę bardzo dobra alternatywa dla klasycznego wejścia w tkankę miasta. Spotkania prowadzą doświadczeni przewodnicy, którzy w zabawny i interesujący sposób opowiedzą Wam o historii i ciekawostkach z nią związanych.

Tym razem zapraszamy Was na spacer poświęcony sławnym kobietom. Dowiecie się m.in.

– która znana malarka trzymała niemowlęta w szufladzie,

– która śpiewaczka operetkowa jako pierwsza wystąpiła na scenie topless,

– do czego może posunąć się minister, któremu żona odmawia whisky,

– dlaczego Roman Dmowski chciał otruć żonę sławnego pianisty,

– która znana warszawianka jako pierwsza zaczęła malować paznokcie u stóp,

– dla kogo Piłsudski zbudował AWF, a kto dla niego przewoził dynamit pod suknią,

– dlaczego lepiej nie odrzucać miłości rodem z Turcji,

– która przedwojenna właścicielka pięknych nóżek jako pierwsza w Polsce zatańczyła charlestona,

– umiejętności której damy pozwoliły uratować polskie rezerwy złota.

Niedzielny, dwugodzinny spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik warszawski Rafał Dąbrowiecki.

Zapraszamy w niedzielę o 11.00 przed Kościół św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, skąd wyruszymy śladami „Sławnych i wpływowych kobiet międzywojnia”.

Udział w spacerze jest nieodpłatny, jednak jeśli będziecie mieli ochotę podziękować przewodnikowi tradycyjnym napiwkiem, to nie krępujcie się.

Fot. Butem po Warszawie

JK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *