Groził młodym mężczyznom i okradał ich, teraz stanie przed sądem

W ubiegłym roku na Pradze-Północ nieznany mężczyzna zatrzymał 18-latka i grożąc mu, wymusił na nim oddanie pieniędzy. Tożsame napady zgłoszone zostały na Policję również na początku stycznia. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Trzech nastolatków padło ofiarą mężczyzny, który zatrzymywał przypadkowe osoby i wymuszał na nich, pod groźbą, przekazanie pewnej sumy pieniędzy. Pierwsza ofiara, której mężczyzna chciał ukraść plecak, przekazała mu 20 zł. Drugi pokrzywdzony nastolatek został zmuszony przez napastnika do wypłaty z bankomatu kwoty 100 zł. Trzeci nieletni został zastraszony i przekazał złodziejowi 50 zł.

Wszystkie przypadki zostały zgłoszone na policję. Funkcjonariusze podjęli działania w sprawie ustalenia sprawcy rozboju oraz wymuszeń. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że osobą odpowiedzialną za napady na młodych mężczyzn jest 27-letni mieszkaniec Warszawy – Dawid S.

Policjanci doprowadzili 27-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty dokonania rozboju, wymuszenia rozbójniczego i zmuszania groźbą do określonego zachowania.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy 3-miesięczny areszt. Za przestępstwa, których dopuścił się Dawid S. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Fot. http://pragapn.policja.waw.pl

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *